В українському МЗС вирішили, що євродепутат має намір зірвати саміт?

Середа, 17 листопада 2010, 20:26
В українському МЗС здивовані заявами депутата Європарламенту Ельмара Брока щодо перспектив євроінтеграції України в ЄС.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело з дипломатичних колах.

"В українському зовнішньополітичному відомстві можуть тільки дивуватися тій енергії, з якою депутат Європарламенту Брок взявся в публічній площині закликати ЄС чи не зірвати саміт Україна-ЄС", - зазначив дипломат.

Він додав, що за інформацією МЗС, керівництво ЄС дуже позитивно налаштоване на проведення цього саміту і в української сторони є всі підстави вважати, що в рамках цього заходу будуть зроблені дуже серйозні практичні кроки в напрямку реалізації євроінтеграційного курсу України.

"Всім вже добре відомо про те, що пан Брок є давнім другом і політичним союзником Юлії Тимошенко і можна по-своєму зрозуміти його переживання за політичні шанси колишнього прем'єра всередині України", - зазначив співрозмовник агентства.

Разом з тим, за його словами, "важко погодитися з тим, що вузький, часто сумнівний інтерес однієї політичної сили слід перетворювати на чинник, що перешкоджає розвитку діалогу між Україною та ЄС".

"Дуже сподіваємося, що більшість колег Брока, які зайняли дуже конструктивну позицію, вкажуть пану Броку на те, що завдання будь-якої критики повинне полягати в тому, щоб наблизити Україну до ЄС, а не відштовхнути її", - зазначили в українському МЗС.

Як відомо, Брок висловив стурбованість у зв'язку з тенденціями в Україні.

Зокрема він розкритикував проведення виборів до місцевих органів влади 31 жовтня, а також деякі кадрові призначення.

На його переконання, Європейський союз повинен пояснити керівництву країни, що перспектива вступу в ЄС буде надана лише в тому випадку, якщо будуть дотримуватися принципи демократії та правової державності.powered by lun.ua