У Німеччині натякнули, що подарунків для України поки не буде

П'ятниця, 19 листопада 2010, 10:29
Якщо угода про асоціацію України та Євросоюзу буде підписана в 2011 - це буде успіх.

Про це заявив посол Німеччини в Україні Ханс-Юрген Хаймзет в інтерв'ю "Комерсант-Україна".

"Звичайно, всім хочеться досягти більшого - угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, але підписати його на цьому саміті нереально. Переговори щодо цієї угоди комплексні, воні повинні враховувати інтереси всіх сторін", - зазначив він.

"Якщо угоду підпишуть у наступному році, це також буде успіхом", - додав дипломат.

Крім того, Хаймзет заявив, що план дій щодо безвізового режиму з ЄС "містить все, що могла б містити дорожня карта".

"І неправильно говорити, що візова політика Німеччини відрізняється від політики інших країн Європи. Ми виступаємо за перспективу безвізового обміну з Україною і хочемо разом з вами працювати над тим, щоб ця перспектива стала реальністю", - сказав він.

Коментуючи зауваження про те, що план дій, на відміну від дорожньої карти, не містить термінів реалізації того чи іншого етапу, посол зазначив: "За цими пунктами потрібно отримати згоду всіх 27 країн-учасниць ЄС. Це нереально, та і в цьому немає необхідності".

"Умови, які вам необхідно виконати, відображені в плані дій точно так само, як вони були б відображені в дорожній карті. І вам слід не тільки прийняти законодавчі норми, а й втілити їх у життя", - підкреслив Хаймзет.

Відповідаючи на питання про те, що Німеччина очолює скептиків у питанні лібералізації візової політики щодо України, дипломат заявив: "Німеччина не йде з прапором попереду колони. Просто у Німеччини плечі ширше, ніж у багатьох членів ЄС. За цими плечима ховаються деякі інші країни. Хоча ми не бачимо в цьому проблеми".