Українцям можуть поміняти паспорти на пластикові карти

Субота, 20 листопада 2010, 13:19
В Україні внутрішні паспорти можуть замінити пластиковою ID-картою, яка діє в багатьох країнах світу.

Однак директор Держдепартаменту ГІРФО МВС України Євген Мамонов точної дати поки не називає, повідомляє газета "Сегодня".

За неофіційною інформацією це може статися до 2015 року.

"Консорціум ЄДАПС запевнив нас, що технічно готовий виробляти такий документ вже зараз. Його вартість буде 13 євро за штуку (відпускна ціна бланка внутрішнього паспорта зараз близько 15 гривень)", - заявив заступник гендиректора "ЄДАПС" Олександр Драніков.

"Крім ПІБ, фото, прописки, відомостей про шлюб і дітей, можуть розпорядитися вносити ще й групу крові. В інших країнах у цьому документі є інформація про страховку та пільги громадянина, а ось відомості про прописку і сімейний стан вважаються конфіденційними", - сказав він.

За словами Дранікова, "такі ID-карти зараз є у офіцерів Інтерполу". "Розміром вони з водійське посвідчення і містять чіп з біометричними даними", - зазначив він.

"Ще раніше - у другому півріччі 2011 року - можуть з'явитися і нові закордонні паспорти. Теж з чіпами розміром із сірникову голівку, які можна буде поповнювати новими даними", - пише видання.

Драніков зазначив, що "введення таких документів - це ще й умова Європи для надання Україні так званої "дорожньої карти".

"Зараз вирішують, які саме біометричні дані будуть внесені на цей чіп. На ньому може міститися інформація про геометрію кисті руки, про овал обличчя, відбитки пальців і малюнку сітківки ока", - заявив він.

"У МВС кажуть, що українцям не доведеться в терміновому порядку міняти старі закордонні паспорти на нові. Старі будуть дійсні до закінчення свого терміну", - йдеться у публікації.