ЄС схвалив план зі скасування віз для українців

Понеділок, 22 листопада 2010, 15:25

Саміт Україна-ЄС схвалив План дій зі скасування візового режиму.

Про це оголосив президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей у своїй заяві за результатами проведення саміту Україна-ЄС, повідомляє УНІАН.

"Із надзвичайним задоволенням сьогодні можу оголосити про План дій для України щодо встановлення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян", - заявив він.

Водночас в українському МЗС вважають, що надання Україні Плану дій означає перехід від абстрактної дискусії до предметної роботи з чіткою перспективою безвізового режиму.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу МЗС.

За даними прес-служби, План дій передбачає введення паспортів з біометричними даними, посилення заходів боротьби з нелегальною міграцією, удосконалення управління кордоном, поглиблення міжнародно-правової взаємодії у сфері боротьби з організованою злочинністю, незаконним обігом наркотиків і торгівлею людьми.

Виконання документа буде проходити у два етапи. На першому, згідно з інформацією МЗС, Україна повинна забезпечити ухвалення необхідної законодавчої бази і державних програм у сферах, охоплених візовим діалогом.

На другому - Європейська Комісія з залученням країн-членів ЄС буде оцінювати відповідність більш предметним критеріям, на підставі яких буде визначатися ефективність і послідовність реалізації необхідних заходів.

"Рішення про перехід до другого етапу буде прийматися Радою ЄС на підставі підготовленого Єврокомісією звіту про виконання українською стороною заходів, передбачених першим етапом плану дій", - повідомляє МЗС.

Згідно з інформацією, дотримання всіх критеріїв і стане підставою для Єврокомісії внести пропозицію Європарламенту і Ради про скасування віз на короткострокове перебування для громадян України шляхом внесення змін до регламенту 539/2001 (для власників біометричних паспортів).

"Таким чином, швидкість наближення до лібералізації візового режиму залежатиме більшою мірою від прогресу, який досягне Україні у виконанні встановлених умов", - зазначають в МЗС.