Європарламент попросить перевірити діяльність СБУ

Середа, 24 листопада 2010, 21:42
Європарламент просить українську владу перевірити роль СБУ у випадках втручання в демократичні процеси.

Про це йдеться в проекті резолюції Європейського парламенту, яка буде проголосована 25 листопада, оприлюдненій на його офіційному інтернет-сайті.

У проекті резолюції міститься "заклик до української влади ретельно розслідувати всі повідомлення порушення прав і свобод, припинити будь-які порушення і перевірити роль СБУ у випадках втручання в демократичні процеси".

"Висловлюємо стурбованість з приводу останніх подій, які можуть підірвати свободу ЗМІ і плюралізм, закликаємо українську владу вжити всі необхідні заходи для захисту цих важливих аспектів демократичного суспільства, і утримуватися від будь-яких спроб контролювати (прямо чи опосередковано) зміст звітності в українських ЗМІ", - зазначають в ЄП.

"Наголошуємо на необхідності реформування законодавства, що регулює ЗМІ, і тому вітаємо нещодавню пропозицію створити Суспільне мовлення в Україні", - йдеться в заяві.

У ЄП висловили жаль з приводу того, що два незалежних телеканали, TВi та 5 канал, були позбавлені деяких частот мовлення.

"Закликаємо українську владу забезпечити, щоб судові розгляди не приводили до виборчого позбавлення частот і розгляду будь-яких рішень або призначень, що може призвести до конфлікту інтересів", - говориться в проекті документа.

Європарламент також закликає українську владу розслідувати зникнення Василя Климентьєва, головного редактора газети, "яка висвітлює питання корупціїї в Харківській області".

ЄП вітає досягнення консенсусу українським урядом і опозицією щодо євроінтеграційних устремлінь України та її довгострокової мети стати членом ЄС.

У резолюції також наголошується, що цю мету підтримують всі учасники української політичної арени.

ЄП закликає українську владу створити спільну раду, яка б координувала політичну позицію України по відношенню до ЄС, і ця група повинна складатися з політиків, що представляють як правлячу коаліцію, так і опозицію.

Європарламент зазначає, що хоча місцеві вибори 31 жовтня 2010 року і були проведені з дотриманням всіх правил, однак не встановили нових позитивних стандартів.

У резолюції зазначений той факт, що "Україні змінила виборче законодавство за кілька місяців перед місцевими виборами, таким чином, залишивши недостатньо часу, щоб поліпшити закон і підготуватися до проведення виборів розумним демократичним шляхом".

"Відзначаючи той факт, що виборче законодавство все ще є предметом дискусій, звертаємо увагу на необхідність поліпшення даного законодавства, вітаємо виконану роботу у співпраці з експертами Європейського Союзу та ОБСЄ", - говориться в документі.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування