Янукович хотів продемонструвати Євросоюзу альтернативу - експерт

Субота, 27 листопада 2010, 10:06
Заява президента Віктора Януковича про можливість вступу України до Митного союзу Росії, Білорусі й Казахстану навряд чи свідчить про реальний намір.

Таку думку висловив польський аналітик Гжегож Громадський, повідомляє УНІАН.

Експерт навів кілька припущень, чому Янукович вирішив заявити про можливе приєднання України до Митного союзу, який має стати основою для лобійованого росіянами проекту Єдиного економічного простору.

"Менш правдоподібною для мене є гіпотеза, що це зміна позиції влади України і перший сигнал, що насправді (Україна) йде економічно інтегруватися з Росією. Щонайменше, на даний момент я так би це не сприймав", - сказав він.

На думку аналітика, українські власті прекрасно усвідомлюють, що вступ до Митного союзу перекреслює можливість економічної інтеграції з Європейським союзом.

Більш правдоподібною версією Громадський вважає бажання Януковича такою заявою зробити приємне властям Росії, які намагаються, зокрема і через проект ЄЕП, посилити свій вплив серед колишніх радянських республік.

Крім того, експерт не виключає, що Янукович хотів продемонструвати Євросоюзу, з яким чинна українська влада веде складні переговори щодо створення зони вільної торгівлі, можливість альтернативного вибору для України.

"Можливо, це посил іншій стороні,... що ми маємо вибір, і якщо у нас не буде виходити з ЄС, то будемо змушені інтегруватися економічно з Росією", - сказав Громадський.

Польський аналітик також не виключив, що Янукович міг говорити про Митний союз до кінця не усвідомлюючи наслідки своїх слів.powered by lun.ua