Азаров підписався під боргами "Нафтогазу", а Фірташ незадоволений?

Субота, 27 листопада 2010, 10:48
Співвласник "РосУкрЕнерго" Дмитро Фірташ залишився незадоволений постановою Кабміну про врегулювання питання розмитнення газу для його компанії.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на свої джерела.

За даними видання, на переговори з "Газпромом", що відбулися 17 листопада, міністр палива і енергетики Юрій Бойко привіз узгоджений план швидкого повернення "РосУкрЕнерго" 12,1 мільярда кубометрів газу.

У ньому передбачалося до кінця 2010 року терміново оформити повернення компанії всього обсягу газу.

При цьому оплачені у 2009 році "Нафтогазом" 1,7 мільярда доларів боргу "РосУкрЕнерго" перед російською компанією за 11 мільярдів кубометрів газу "Газпрому" пропонували зарахувати як оплату вартості закуповуваного у нього ж газу для українських споживачів.

Мова йшла про газ, який необхідно закупити до кінця року, а якщо залишиться "надлишок", то й захопити початок 2011 року.

Такими, за даними джерел в уряді, були принципові моменти першого варіанту постанови Кабміну.

"Цікаво, що якби прем'єр Микола Азаров підписав цей варіант постанови, люб'язно наданий Мінпаливенерго та Держмитслужбою, то автоматично взяв би корпоративні комерційні борги госпсуб'єкта - "Нафтогазу" на баланс держбюджету", - зазначає видання.

Незважаючи на те, що в підписаній прем'єром постанові немає згадки про "залік" 1,7 мільярда доларів і пункту про повернення всього обсягу газу до кінця року, три змістовних пункти цього документа все одно свідчать про те, що уряд фактично підписується за комерційні борги "Нафтогазу".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!