Азаров запропонував канцлеру проміняти російську трубу на українську

Понеділок, 8 листопада 2010, 12:06
Прем'єр Микола Азаров запропонував канцлеру Австрії Вернеру Файману брати участь в модернізації української газотранспортної системи.

Про це Азаров заявив, виступаючи на Віденському економічному форумі у понеділок.

"Ми, безумовно, просили б австрійську сторону - я знаю про ваші переговори з російською стороною (щодо реалізації проекту "Південний потік") - щоб ви, разом з тим, конструктивно поставитися до нашої ідеї (модернізації української ГТС)", - сказав він.

При цьому український прем'єр підкреслив, що модернізація південної мережі українських газопроводів для забезпечення поставок газу до Європи "у 20 разів менше" за вартістю, ніж реалізація проекту "Південний потік".

Азаров додав, що Україна виступає проти "Південного потоку", оскільки цей газопровід разом з аналогічним проектом "Північний потік" "в два рази зменшить завантаження нашої ГТС".

При цьому він нагадав, що Україна запропонувала Росії та Євросоюзу вивчити можливість тристоронньої співпраці для модернізації української газотранспортної системи, і висловив сподівання, що "консенсус з цього приводу відбудеться найближчим часом".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua