Чорнобильську зону збираються відкрити для туристичного "паломництва"

5 переглядів
Понеділок, 13 грудня 2010, 15:31

Міністерство надзвичайних ситуацій розробило безпечні маршрути для відвідувачів Чорнобильської зони.

Про це на прес-конференції повідомив начальник Державного департаменту Адміністрації зони відчуження й зони безумовного (обов'язкового) відселення МНС Дмитро Бобро, повідомляють "Українські новини".

"У зоні можна натрапити на небезпечні з радіологічного погляду ділянки, тому для того, щоб ми могли досягти такої безпеки, ми розробили типові маршрути, і ці відвідування зони, які плануються, вони будуть лише за цими маршрутами", - сказав він.

Бобро зазначив, що зараз зона відчуження викликає значний інтерес як у простих громадян, так і в науковому середовищі, тому поїздки на її територію для громадян має бути відповідно організовано. Нині їх організацією займається державне підприємство.

Напередодні міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога заявив, що МНС планує з 2011 року організувати туристичні маршрути до Чорнобильської зони.

Про це він сказав під час відвідування Чорнобильської зони разом із головою Групи розвитку Організації Об’єднаних Націй, адміністратором Програми розвитку ООН Гелен Кларк.

За словами Кларк, поява туристів у Чорнобильській зоні – це, перш за все, можливість почути важливу історію про Чорнобильську катастрофу. "Навіть якщо це дуже сумна історія, така привабливість може формувати певний економічний потенціал", - сказала вона.

У свою чергу, Балога заявив, що територія Чорнобильської зони має бути відкритою для туристів. Він повідомив, що МНС проводить значну роботу і до кінця року планує доповісти про її результати, щоб "у січні ці відвідування зробити систематичними і системними".

Водночас, експерт із енергетичних питань Національного екологічного центру Дмитро Хмара розкритикував ініціативу Міністерства, передає "Німецька хвиля".

Хмара наголосив, що у Чорнобильській зоні за понад 20 років не було проведено повної інвентаризації території і водити туди туристів украй небезпечно.

Він також переконаний, що збудувати об’єкт "Укриття" герметичним на заявлені гроші неможливо, і зібрати кошти, які справді потрібні для зведення конфайменту, теж неможливо. "Потрібних коштів ніхто не дасть. Арка, яку планують збудувати, не буде мати ніякого сенсу взагалі. Це просто ще понад мільярд євро закопано в Чорнобильську зону", - сказав Хмара.

За останніми даними, які озвучив український уряд у вересні цього року, на будівництво саркофагу над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС потрібно близько 900 мільйонів доларів. Це майже вдвічі більше, аніж було заявлено на цей проект 2004 року.

Читайте також із цього приводу на "Українська правда. Життя"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua