Регіонал: слідчий ухвалив правильне рішення щодо Луценка

Понеділок, 27 грудня 2010, 12:16

Метою рішення слідчого ГПУ затримати екс-міністра внутрішній справ Юрія Луценка є примушення обвинуваченого не затягувати слідство.

Таку думку висловив депутат від Партії регіонів, член Вищої ради юстиції Валерій Бондик, передає УНІАН.

Він нагадав, що свого часу сам займався і розслідуванням кримінальних справ, і адвокатською практикою та наголосив, що відповідно до українського законодавства, лише слідчий, як процесуально незалежна особа, відповідає за строки розгляду справ, за вмотивованість і правильність висунутого обвинувачення.

"Тому коментувати дії слідчого – це взагалі невдячна річ. І я не можу коментувати, чому він обрав санкцію на затримання. Але тут немає жодного політичного підґрунтя. Тому що слідчий відповідає за дотримання строків розслідування справи, щоб воно було завершено і пішло до суду. Але обвинувачений не ознайомлюється із матеріалами, затягує - є така адвокатська хитрість...", - зазначив Бондик.

При цьому він зауважив, що у даному випадку строк ознайомлення із матеріалами справи не зараховується до строку затримання, адже Луценко не перебував під вартою.

Депутат також висловив думку, що тут має місце юридична колізія.

"Луценко на волі, і він абсолютно не зацікавлений ознайомлюватися... Тому, я гадаю, слідчий ухвалив правильне рішення щодо обрання такого дисциплінарного заходу, як затримання для забезпечення ознайомлення зі справою", - підсумував Бондик.

Як повідомлялося, 20 грудня у Генпрокуратурі заявляли, що не виключають арешту Луценка, якщо він перешкоджатиме передачі до суду матеріалів за порушеною проти нього кримінальною справою.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: