МЗС мляво заступилося за українську бібліотеку в Москві

Понеділок, 27 грудня 2010, 15:49

У результаті обшуків у Бібліотеці української літератури не було виявлено жодних екстремістських матеріалів.

Про це повідомляє Департамент інформаційної політики МЗС з посиланням на керівництво закладу.

Співробітники посольства зв’язалися з керівництвом бібліотеки, яке підтвердило, що, "незважаючи на вилучення слідчими органами низки видань, жодної книги, яка б входила до федерального списку екстремістських матеріалів, що ведеться Міністерством юстиції РФ, у фондах бібліотеки виявлено не було".

Як повідомлено керівництвом бібліотеки, у зв’язку з продовженням перевірок Управлінням культури Центрального адміністративного округу міста Москви видано наказ про тимчасове призупинення роботи читацького та абонентського залів з метою уникнення зайвих незручностей для їх відвідувачів.

Водночас, за даними МЗС, культурно-просвітницька роботи бібліотеки не припинялася, зокрема, до кінця цього року та на початку наступного відбудуться всі раніше заплановані літературні читання, презентації та інші просвітницькі заходи.

"Всі заплановані до новорічних та різдвяних свят заходи для української громади Москви, в тому числі і в рамках чинної на базі бібліотеки української недільної школи, також відбудуться за планом", - сказано у повідомленні.

У МЗС підкреслили, що українська сторона "вважає для себе пріоритетом збереження та розвиток Бібліотеки української літератури в Москві як важливого осередку культурно-просвітницького життя двохсоттисячної української громади в російській столиці".

"МЗС розраховує, що в своїх діях щодо Бібліотеки представники органів російської влади всіх рівнів виходитимуть з необхідності якісного задоволення освітньо-культурних потреб етнічних українців, що мешкають в Росії", - сказано у повідомленні.

У МЗС також зазначили, що "ретельно відслідковують розвиток ситуації" навколо бібліотеки.

Як відомо, у неділю, після другого обшуку, єдину на території Росії Бібліотеку української літератури в Москві опечатано і зачинено.

Директор закладу підкреслила, що обшук проводили на підставі відповідної постанови слідчих відділу по боротьбі з екстремізмом Центрального адміністративного округу МВС Росії по місту Москві.

Українська опозиція вимагає від МЗС направити російській стороні ноту протесту за "недружній крок" і "прояв ксенофобії".

Українська правда