Янукович поки не зміг переконати єврокомісара, що юстиція не вибіркова

Вівторок, 11 січня 2011, 17:42

Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле застерігає владу України від застосування кримінального законодавства в політичних цілях.

Про це він сказав на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, повідомляє УНІАН.

За словами Фюле, у XXI столітті демократична влада не може існувати без незалежної судової влади і незалежних ЗМІ.

"Я ще раз хочу сказати про необхідність забезпечення того, щоб кримінальне законодавство не використовувалося для політичних цілей і щоб принципи чесного справедливого і незалежного правового процесу повністю дотримувалися", - сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи поділяє він враження США і ФРН про те, що в Україні використовується "вибіркова юстиція", щоб залякати опозицію, Фюле відповів: "Я поділяю таке враження".

Він повідомив, що порушував це питання під час зустрічі в Києві, зокрема, з президентом України.

"Я був дуже радий, що президент уважно слухав те, що я говорив і зі свого боку я також уважно слухав те, що говорив президент, коли він пояснював, що не йдеться про вибіркову юстицію в цьому випадку. Поки що ми говоримо про сприйняття того, що існує певна проблема", - сказав він.

За словами Фюле, в інтересах України мати сильну і конструктивну опозицію.

Також, вважає він, в інтересах України, щоб уряд створив відповідні умови для того, щоб у процесах, які він впроваджує, брала участь і опозиція. Особливо це стосується європейської інтеграції.

"Це саме та сфера, де влада і опозиція можуть мати продуктивну співпрацю", - переконаний єврокомісар.

У свою чергу, Грищенко висловив сподівання на співпрацю з усіма опозиційними політичними силами у впровадженні в життя євроінтеграційного курсу.

"Ми виходимо з того, що європейська інтеграція – це та ідея, яка має об’єднувати все українське суспільство", - сказав він.

Грищенко також зазначив, що найкращий спосіб уникнути будь-яких проблем з правоохоронними органами - не порушувати закони, як тоді, коли ти знаходишся в уряді, так і поза урядом.

"Я думаю, що це один з основних принципів, на яких базується відповідальна демократія", - додав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування