Турчинов: Як би не тішились політичні ліліпути, герої залишаються героями

Четвер, 13 січня 2011, 16:06

Член партії "Батьківщина" Олександр Турчинов вважає, що герої залишаються героями, незалежно від наявності нагород чи рішень судів.

"Невже героєм стає людина, коли про це надруковано в президентському указі? Невже вона перестає їм бути, коли такий указ скасовано? Героїзм ніколи не вимірювався кількістю нагород", - пише він у щоденнику на своєму персональному сайті.

"Можна, звичайно, зараз нагородити орденами та ще й медалями Петра Конашевича-Сагайдачного, Максима Кривоноса, Івана Богуна… І щоб відновити історичну справедливість, нагородити орденом Богдана Хмельницького Богдана Хмельницького, а Тараса Шевченка оголосити лауреатом премії Шевченка. Невже це може хоч якось вплинути на їх авторитет, талант або жертовність?", - зазначає Турчинов.

"Тим більше ще безглуздіше позбавляти історичну постать нагород", - переконаний він.

За словами Турчинова, "як би не тішились політичні ліліпути своєю владою та привласненим правом давати оцінку героїчним велетням, створившим історію та культуру України, незалежно від їх зазіхань, бруду чи брязкалець – Конашевич, Кривонос, Богун, Шевченко, Бандера і багато інших славних синів і дочок нашої країни були та залишаться героями України".

Як відомо, 12 січня 2011 року на сайті президента Віктора Януковича з’явилося повідомлення про те, що за рішенням суду указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України скасовано.

Того ж дня Вищий адміністративний суд переніс на 16 лютого засідання у справі щодо скасування указу попереднього президента про присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України.powered by lun.ua