"Дзеркалу тижня" довелося ховатися від Лазаренка

7 переглядів
П'ятниця, 14 січня 2011, 16:37

15 січня вийде перший випуск нового тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Про це повідомив головний редактор "Дзеркала тижня" Володимир Мостовий.

"Редактором "Дзеркала тижня. Україна" буде Юлія Мостова. Я так вирішив", - додав він.

У свою чергу Мостова заявила: "Наш колектив перейшов майже у повному складі до "Дзеркала тижня. Україна". В "Ормосі" (компанія-власник "Дзеркала-тижня") з технічної необхідності залишилося кілька людей".

За її словами, рішення заснувати юридично нове видання було викликане тривалими непорозуміннями з нащадками американського співзасновника "Дзеркала тижня" Юрія Орлікова, який помер 2007 року, а також із зазіханнями Павла Лазаренка на володіння частиною газети.

"Коли Юрія не стало, для нас це була дуже велика людська втрата. І стало зрозуміло, що його нащадки не інвестуватимуть у газету і не підтримуватимуть її", - зазначила вона.

"Ми пояснили їм, що погодимось на продаж їхньої частки лише у разі, якщо йтиметься про професійного західного медіаінвестора. Але вони весь час пропонували нам неприйнятних кандидатів", - сказала Мостова.

За її словами, екс-прем'єр Лазаренко, який свого часу через довірених осіб придбав у Орлікова 40% компанії, що володіла його часткою у "Дзеркалі тижня", продовжував спроби, зокрема у судовому порядку, повернути частковий контроль над виданням.

"Цивілізовані медіаінвестори не хотіли мати справу з газетою, в якій є хоча б тінь Лазаренка. До самостійного виживання ми вже давно звикли, але загрози, які над нами висять, якісь швейцарські фонди, якісь голови служб безпек, які зазіхають на відсотки нащадків Орликова - це нас не влаштовує", - пояснила Мостова.

"Засновниками компанії, яка видає новий тижневик, є родина Мостових", - йдеться у повідомленні.

За словами Мостової, в подальшому плануються певні зміни у форматі видання та його інтернет-версії, однак поки що деталі не розголошуються.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua