Герман: Про федералізацію України поговоримо років через 20

П'ятниця, 21 січня 2011, 11:46

Президент Віктор Янукович виступає за єдність України.

Про це заявила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман, коментуючи "ЛІГАБізнесІнформ" позицію деяких політиків про федералізацію країни.

"Ви пам’ятаєте, коли нещодавно Андрухович заговорив про відділення Донбасу від України, президент був дуже стривожений. Тому що глава держави розуміє, що якби, не дай Боже, цей процес почався, то наслідки могли б бути найважчими", - сказала Герман.

"Сьогодні не час для федералізації. Можливо, коли-небудь, коли нашій незалежності виповниться років 40, ми зможемо згадати про цю ідею, яку озвучував ще В'ячеслав Чорновіл, адже Україна – дуже різна", - зазначила вона.

"Але сьогодні цей процес означав би втрату державності, втрату України, втрату соборності", - наголосила заступник глави адміністрації президента.

За словами Герман, не секрет, що в деяких областях України є "певні настрої" на цю тему.

"У Чернівецькій області є політичні сили, які пробують відроджувати ностальгію за Великою Румунією. У Закарпатті є певні настрої. І якщо ми сьогодні допустимо навіть розмови на тему федералізації – ми втратимо нашу країну. Ми втратимо соборність, за яку боролися дуже багато поколінь українців", - сказала вона.

"Я пам’ятаю, як із цього приводу дуже розумно говорив Ярослав Дашкевич, відомий в усьому світі історик. Він говорив, що возз'єднання України навіть у 1939 році - це позитивний факт. Незважаючи на те, що багато хто говорять, мовляв, "ось, прийшли ради". Але без цього ми б не мали єдиної держави! Дашкевич говорив: "Не лайте пакт Молотова-Ріббентропа. Він возз'єднав Україну!", - зазначила Герман.

"Це не все розуміли. Тож це потрібно цінувати й розумно ставиться до таких дат", - підкреслила вона.powered by lun.ua