У Єгипті під час зіткнень загинули десятки людей

Субота, 29 січня 2011, 12:40

Понад 50 людей загинули в п'ятницю в результаті зіткнень з поліцією в Каїрі, Олександрії та Суеці.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на агентство EFE.

Згідно з повідомленням, в столиці жертвами заворушень стали не менше 16 людей, а в Суеці - від 11 до 13.

Вулиці Каїра в суботу поступово знову наповнюються демонстрантами. Як повідомляє арабський телеканал "Аль-Джазіра", сотні людей збираються на площі Тахрір у центрі Каїра, незважаючи на те, що в місто введені армійські підрозділи, посилені бронетехнікою.

За даними телеканалу, рахунок загиблих в ході зіткнень ведеться на десятки.

Як передає репортер "Аль-Джазіри" з Олександрії, тільки в цьому мегаполісі загинули 23 демонстранти. Більшість з них були вбиті пострілами в голову.

Також повідомляється, що в центрі Каїра чутна стрілянина - поліція намагається розігнати демонстрацію.

У той же час, як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на ЕФЕ, оператори стільникового зв'язку відновили роботу в столиці Єгипту. Мобільний зв'язок в Каїрі був відновлений о 10:00 за місцевим часом.

"Тим не менше, мережа мобільного зв'язку працює з перебоями. Ймовірно, це викликано тим, що вона перевантажена", - йдеться у повідомленні.

Доступ до мережі Інтернет, який був заблокований в минулу п'ятницю, до цих пір закритий.

Як відомо, демонстрації з вимогою відставки президента Єгипту Хосні Мубарака пройшли 28 січня в Каїрі, Суеці, Олександрії та ще кількох містах - не дивлячись на попередження влади про те, що масові виступи будуть жорстко припинятися.

Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозоточивий газ, водяні гармати і гумові кулі. До вечора 28 січня на вулиці вперше з початку масових демонстрацій були виведені і армійські підрозділи.

У Каїрі, а потім і в усій країні оголошено комендантську годину.powered by lun.ua