Тимошенко вимагає від Януковича звільнити "політв’язнів"

Середа, 16 лютого 2011, 12:18

Юлія Тимошенко вимагає від президента Віктора Януковича терміново звільнити всіх "політв’язнів, які переслідуються в кримінальному порядку".

Про це вона заявила журналістам у середу перед черговим допитом у Генеральній прокуратурі, повідомляє прес-служба Тимошенко.

"Я хочу, щоб Янукович терміново, так, як він це робив в своєму кабінеті, заарештовував, щоб він так само звільнив всіх людей, яких він сьогодні політично репресував. Ця вимога є публічною, і ми за цією вимогою, (за тим) як він буде дослухатися сьогодні, від опозиції до громадянського суспільства будемо слідкувати", - сказала Тимошенко.

"Нічого Януковичу з рук не зійде", - додала вона.

Тимошенко вимагає звільнити з-під варти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, екс-голову Державної митниці Анатолія Макаренка, колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка, а також представників громадських організацій, яких звинувачують у пошкодженні пам’ятника Сталіну в Запоріжжі тощо.

Екс-прем’єр привітала звільнення з-під арешту екс-міністра юстиції Євгена Корнійчука.

"Безумовно, ми дуже раді цьому факту. Після чого відбулося звільнення Євгена Корнійчука? Після того, як відбулася розмова в кабінеті Януковича з Василем Онопенком. І це є свідченням того, що люди арештовуються і звільняються не в судах, не в Генеральній прокуратурі, а в кабінеті Януковича", - заявила Тимошенко.

"Він виносить вирок людям без суду і слідства. Він репресує, він намагається людей усунути від активної діяльності, в тому числі політичної", - стверджує вона.

Зараз під вартою перебувають екс-голова МВС Юрій Луценко, колишній в. о. міністра оборони Валерій Іващенко, екс-міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук, екс-голова Держмитниці Анатолій Макаренко, колишній перший заступник голови правління "Нафтогазу України" Ігор Діденко, екс-заступник голови Держкомрезерву Микола Синьковський, колишній в. о. глави Держкомрезерву Віталій Нікітін, екс-заступник начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Тарас Шепітько, екс-перший заступник Держказначейства Тетяна Грицун, директор ДП "Укрмедпостач" Микола Петренко.

Колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук і екс-міністр транспорту і зв’язку Віктор Бондар перебувають на підписці про невиїзд.

Проти екс-міністра економіки Богдана Данилишина порушено справу, однак він отримав політичний притулок у Чехії. Екс-голова Держкомрезерву Михайло Поживанов перебуває в Австрії, де планує просити політичний притулок у разі потреби.

Колишній головний бухгалтер "Нафтогазу" Марія Кушнір чекає на екстрадицію в Росії. Екс-голова Держказначейства Тетяна Слюз оголошена в розшук.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування