Грицак знає, що ЄДАПСу готують конкурента: "Янукович не буде панькатися"

7 переглядів
Четвер, 17 лютого 2011, 13:43

В Україні ведеться боротьба за право виробництва біометричних паспортів, введення яких потрібне для лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Цю інформацію підтвердив газеті "Комерсант-Україна" народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, якого пов’язують із консорціумом ЄДАПС – монополістом у сфері виготовлення ідентифікаційних документів.

За словами Грицака, на даний час лобіюється схема створення нового підприємства, яке буде виготовляти бланки самостійно.

"Йдеться про закупівлю обладнання на суму 150 млн євро. Я знаю всю злочинну схему, яку відпрацьовують деякі чиновники в МЗС та інших відомствах", - сказав депутат.

"Але ці люди не врахували одного - того, що Віктор Федорович (Янукович) не буде панькатися, і хтось сяде до в'язниці... Скільки б вони не витратили бюджетних грошей, в остаточному підсумку цим питанням буде займатися Генеральна прокуратура, якій дасть вказівку президент", - заявив Грицак.

При цьому він заперечує свою причетність до консорціуму ЄДАПС і просить називати його "депутатом, який підтримує технології, що використовує ЄДАПС".

Грицак упевнений, що участь консорціуму в схемі виробництва бланків біометричних паспортів не призведе до їх суттєвого подорожчання.

"Сьогодні виробник віддає бланки закордонних паспортів за 10 євро. Я не знаю, якою буде точна вартість біометричних паспортів, але думаю, що виробник буде віддавати їх приблизно за 30 євро", - зазначив "регіонал".

Введення біометричних документів - одна з принципових вимог ЄС на шляху до лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

"Скористатися безвізовим режимом зможуть не всі громадяни, а тільки ті, хто змінить паспорт на біометричний", - зазначає керівник громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

Схема заміни документів поки не затверджена. Найбільше імовірно, що громадяни будуть оформлювати їх за бажанням. "Ті, хто не збирається їздити до ЄС, можуть використовувати старі "червоні" і "сині" паспорти", - зазначила людина, причетна до підготовки Нацплану з виконання ПД з лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

Цей документ президент повинен затвердити в найближчі дні. 16 лютого завершилося міжвідомче узгодження його проекту. 36-сторінковий документ ураховує заяви Віктора Януковича про те, що Україна незабаром завершить виконання плану дій.

Автори національного плану визнають, що виконання деяких вимог ЄС не обмежується 2011 роком. Деякі держпрограми розраховані до 2015 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua