Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Ющенко "влаштував істерику", бо не хоче "здавати" партію

П'ятниця, 18 березня 2011, 08:49

Намічений на суботу з'їзд "Нашої України" все ж таки не відбудеться.

Як повідомило газеті "Сегодня" джерело в керівництві партії, це рішення буде прийнято на засіданні політради у п'ятницю о 15.00.

Анонс з'їзду вже зник із сайту "Нашої України". Напередодні голова політради партії Валентин Наливайченко сказав газеті "Комерсант-Україна": "Думаю, що суто технічно ми не зможемо провести з'їзд у суботу".

Перед тим уже ходили чутки про скасування з'їзду – за однією з версій, через конфлікт між Наливайченком і почесним головою "Нашої України" Віктором Ющенком, за іншою версією, через нездоров'я Ющенка. Але останню вже спростувала дружина екс-президента Катерина.

"У вівторок були збори, на яких Ющенко в дуже різкій формі спілкувався з Наливайченком і Бондарчуком (голова виконкому партії). Він звинуватив їх у тому, що вони хочуть забрати його повноваження, і після цього з'їзд скасували. Делегатам був даний відбій", - підтвердило джерело в НУ "Комерсанту" інформацію про конфлікт.

Але Наливайченко відкидає цю версію: "Ніякого конфлікту, тим більше особистого, немає й не може бути в принципі".

"Є деякі моменти, через які проведення з'їзду поки, напевно, недоцільне. До нього потрібні чіткі, підготовлені рішення. У нас іде переговірний процес із деякими політичними силами із приводу приєднання до партії. А що стосується нібито існування персональних конфліктів, то цього нема", - сказала прес-секретар Ющенка, член президії НУ Ірина Ванникова.

Заперечує особистий конфлікт і Бондарчук: "Зараз у партії йде боротьба людей старого покоління, які пручаються реформам, з новим, яке прийшло в керівництво "Нашої України" порівняно нещодавно... Однак я хочу спростувати існування конфлікту між Ющенком, Наливайченком і Бондарчуком".

"Представники так званого "старого покоління" у Нашій Україні" розуміють, що в керівництві партії їм немає місця. До їх числа належать, зокрема, Петро Ющенко, Олександр Черевко і Віра Ульянченко. Саме вони налаштовують Віктора Ющенка проти Валентина Наливайченка", - сказав співрозмовник видання.

Опоненти "старого покоління", такі як Юрій Єхануров, Володимир Огризко, Віктор Матчук і Микола Оніщук, вважають за необхідне розширення повноважень голови політради. За словами Оніщука, статутний комітет мав намір запропонувати делегатам позбавити політраду права обирати голову й передати це право з'їзду.

Низка співрозмовників "Комерсанта" говорять про існування не двох, а трьох груп, виділяючи "радикалів", які вимагають негайних реформ і зменшення повноважень Ющенка.

Газеті "Сегодня" джерело в НУ підтвердило: "Ми підготували новий статут "Нашої України", за яким Ющенко залишався б номінальним лідером, як англійська королева, але всі повноваження передавалися главі політради Валентину Наливайченку. По суті, це був компроміс, бо багато хто дуже незадоволений Ющенком. Але Ющенко на це не пішов, улаштував істерику - мовляв, не піду на з'їзд".

Інше джерело в керівництві НУ додало: "Віктор Андрійович не здається. Він не хоче здавати партію. Більш того, він намагався об’єднати "Нашу Україну" з іншими партіями, щоб відсторонити від влади Наливайченка і його людей, але з цього нічого не вийшло. Тому відбувся цей демарш".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування