Угоду про Чорноморський флот на 25 років хочуть скасувати

Субота, 26 березня 2011, 13:17

У Верховнiй Радi зареєстровано законопроект про денонсацiю українсько-росiйської угоди щодо питань перебування Чорноморського флоту Росiйської Федерацiї на територiї України.

Автор законопроекту народний депутат від НУ-НС Андрiй Парубiй пропонує денонсувати "харкiвськi угоди", пiдписанi 21 квiтня 2010 року в Харковi i ратифiкованi парламентом 27 квiтня минулого року, якi пролонгують перебування ЧФ РФ на територiї України на 25 рокiв пiсля 28 травня 2017 року.

Як наголошується в пояснювальнiй записцi до законопроекту, угоду "було пiдписано i ратифiковано всупереч нацiональним iнтересам України i всупереч реальнiй волi її народу", зазначає Інтерфакс-Україна.

"Угода має антиконституцiйний i антидержавницький характер, ставить пiд загрозу нацiональну та економiчну безпеку України, посилюючи її залежнiсть вiд енергоресурсiв Росiйської Федерацiї i є причиною штучного нарощування фiнансових i боргових зобов'язань України перед Росiйською Федерацiєю", - йдеться в документi.

На думку автора законопроекту, автоматичне продовження оренди вiйськової бази в Севастополi, передбачене угодою, без будь-яких часових обмежень, суперечить нормам ч.7 ст.17 i п.14 Перехiдних положень Конституцiї України, вiдповiдно до яких на територiї України не допускається розмiщення iноземних вiйськових баз, а використання нинiшнiх вiйськових баз на територiї України для перебування iноземних вiйськових формувань має тимчасовий характер.

У пояснювальнiй записцi також зазначається, що закон про ратифiкацiю угоди було ухвалено без попереднього розгляду в Конституцiйному судi щодо його вiдповiдностi вимогам Основного закону.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua