25.06

Банківський форум

Експерти: Кучма покараний не буде

Понеділок, 28 березня 2011, 16:11

Переважна більшість експертів не очікувала відкриття кримінальної справи проти екс-президента Леоніда Кучми.

Про це свідчать дані експертного опитування, проведенного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва 22-25 березня. Усього було опитано 55 експертів.

Зокрема, не очікували відкриття справи проти Кучми 35 експертів. 16 експертів висловили думку, що таку справу буде відкрито, але не за нинішньої влади. Лише троє експертів заявили, що відкриття цієї справи підтвердило їх очікування.

Серед запропонованих версій найбільш популярною серед експертів (30 відповідей) стала версія, згідно з якою це стало спробою влади спростувати закиди у вибірковості правосуддя в Україні й таким чином нормалізувати стосунки із Заходом, йдеться у повідомленні.

Дуже вірогідним, на думку експертів (26 відповідей), є й те, що кримінальна справа є намаганням відволікти увагу українського суспільства від нагальних соціально-економічних проблем.

Ще одне трактування відкритої кримінальної справи полягає в тому, що таким чином влада чинить тиск на зятя Леоніда Кучми Віктора Пінчука з метою перерозподілу його підприємств і медіаресурсів (24 відповіді) або на спікера Володимира Литвина для гарантування його лояльності (11 відповідей).

"Крім того, це також може бути методом залякування інших політичних гравців, демонстрацією того, що ніхто не може почуватися в безпеці (21 відповідь)", - йдеться у повідомленні.

14 експертів вважають, що причина відкриття справи може полягати і в тому, що завдяки їй Кучму буде реабілітовано в судовому порядку.

Також 12 експертів зазначили, що за звинуваченнями проти Леоніда Кучми може стояти особиста неприязнь президента Віктора Януковича, його помста за свій програш на президентських виборах 2004 року.

"При цьому жоден експерт не вважає, що відкриття кримінальної справи проти Леоніда Кучми було спричинено бажанням влади встановити справедливість і покарати винних за вбивство Георгія Гонгадзе", - наголошується у повідомленні.

Всі експерти висловили переконаність у тому, що Кучмі не буде винесено звинувачувальний вирок.

У опитуванні, зокрема, взяли участь Ірина Бекешкіна, Вадим Карасьов, Олег Медвєдєв, Ігор Попов, Віталій Портников, Валентина Теличенко, Володимир Фесенко, Олександр Черненко та інші.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: