У Варшаві спалили опудало Путіна на роковини загибелі президента

Неділя, 10 квітня 2011, 12:13

Близько двох тисяч поляків у суботу ввечері пікетували Посольство Російської Федерації у Варшаві з вимогами надати правду про причини Смоленської катастрофи, що сталася 10 квітня 2010.

Як передає кореспондент УНІАН, пікетувальники вигукували антиросійські гасла та під вигуки "вбивця" спалили опудало глави російського уряду Володимира Путіна.

Вони також вигукували гасла "Коморовський - геть в Москву!" та "Дайте скриньки - заберіть Бронька (скорочення від Броніслава)!".

Пізніше учасники пікету перейшли до резиденції Президента Польщі Броніслава Коморовського та будинку уряду, які знаходяться поруч з Посольством Росії, й також скандували гасла проти Президента та прем’єра, зокрема називали їх зрадниками.

Крім того, учасники акції також пройшли повз Посольство США з вигуками "Допоможіть нам!".

За даними польських ЗМІ, одного із організаторів акції журналіста Gazeta Polska під час повернення додому затримала поліція. Кілька його знайомих вирушили пікетувати поліцейський відділок, однак близько опівночі затриманого звільнили.

Лiтак iз офiцiйною делегацiєю Польщi розбився пiд Смоленськом вранцi 10 квiтня 2010 року. На борту перебували 96 осiб, зокрема Л.Качиньський та його дружина, вiдомi полiтики, релiгiйнi та громадськi дiячi, якi летiли до Катинi для участi в пам'ятних заходах. Вижити не вдалося нiкому.

Крапку в розслiдуваннi катастрофи лiтака Ту-154 президента Польщi Леха Качинського пiд Смоленськом через рiк не поставлено.

Мiждержавний авiацiйний комiтет (МАК) у сiчнi цього року оприлюднив остаточний звiт про результати технiчного розслiдування, згiдно з яким безпосередньою причиною катастрофи визнано рiшення екiпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами - недолiки в забезпеченнi польоту та пiдготовцi екiпажу, нагадує Інтерфакс-Україна.powered by lun.ua