Табачник назвав журналістів холуями. А Герман хоче декларацію їх видатків. Відео

Неділя, 10 квітня 2011, 13:18

Радник президента Ганна Герман вважає, що в Україні треба запровадити обов’язкове декларування видатків для всіх журналістів.

Про це вона сказала в ефірі програми "Честь имею пригласить" телеканалу КРТ  9 квітня 2011 року, повідомляє Телекритика

Після тез про здобутки нової влади, ведучий, депутат Партії регіонів, Ян Табачник запитав гостю:

"На сьогоднішній день ЗМІ працюють, як хочуть… Скільки видань, телеканалів, видавництв, радіостанцій в Україні закрито? Нуль... На якому каналі ви не побачите представників опозиції? Нуль. Опозиція з ранку до вечора на всіх головних кнопках країни поливає владу брудом. І це називається утиск слова?", - обурився депутат.

"Ян Петрович, знаєте, англійці кажуть: "take it easy – давайте приймайти це легко", - відповіла Герман.

Вона закликала піти за польським прикладом, коли Польща ввела декларацію на видатки не тільки для політиків, а й для журналістів.

" І тоді було видно, чому журналіст, який їздить на дуже дорогій машині, не повинен декларувати і пояснювати, звідки вона в нього, а політик –  має? Себто, треба йти тим шляхом, free and transparent process", - заявила радниця президента. 

Також Герман висловила обурення стосовно нібито упередженого ставлення до нової влади організації Freedom House, котра в січні понизила Україну в рейтингу свобод. На думку Герман, звинувачення в тиску на свободу слова безпідставні: 

"Саме президент Янукович підписав закон і багато зробив для того, щоб в Україні вперше за 20 років був прийнятий закон про доступ до публічної інформації Цей закон гарантує повну прозорість кожного кроку державного чиновника, політика і самого президента", - заявила вона.

Також до заслуг Януковича вона віднесла бажання створити громадське телебачення.

У відповідь Ян Табачник назвав журналістів "холуями": "Це холуї, що обслуговують своїх хазяїнів. Я це прекрасно знаю. 85% журналістів у цій країні займаються цим".

У свою чергу, пані Герман закликала Табачника до розуміння: "Я розумію ваше обурення, але ми маємо бути добрими, Яне Петровичу. Бо ми – влада".

***

Цього року Україну виключили з категорії вільних країн у рейтингу американської неурядової організації Freedom House.

"Репортери без кордонів" понизили позицію України в рейтингу свободи слова на 42 пункти.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування