У Японії підвищили рівень небезпеки до чорнобильського

13 переглядів
Вівторок, 12 квітня 2011, 09:13

Японська влада підвищила рівень небезпеки на атомній електростанції "Фукусіма-1" до максимального значення - рівня 7 за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES).

Цей рівень Міжнародне агентство ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) визначає як "Велика аварія", досі він присвоювався лише катастрофі на Чорнобильської АЕС у 1986 році, передає "Бі-Бі-Сі".

Як повідомляє телекомпанія NHK, рівень радіації, накопичений у деяких районах префектури Фукусіма, перевищує допустимий річний.

Обчислення ґрунтуються на аналізі даних, отриманих за період з 12 березня до 5 квітня з 53 територій, розташованих на відстані до 60 км від "Фукусіми-1", яка зазнала ушкоджень у результаті майже 9-бального землетрусу й викликаного ним цунамі 11 березня.

Між тим, в океані на схід від японського узбережжя зафіксовано новий землетрус силою 6,3 бали. Це другий потужний поштовх за останні дві доби: 11 квітня північний схід Японії трясли поштовхи магнітудою в 7,1, що змусило ліквідаторів евакуюватися з "Фукусіми".

Представник Японської комісії з ядерної безпеки зазначив, що МАГАТЕ ще має підтвердити оцінку щодо рівня небезпеки на "Фукусімі".

"Ми підвищили рівень до 7-го, оскільки наслідки витоків радіації зафіксовані в повітрі, овочах, водопровідній воді та в океані", - визнав Мінору Оогода з японського Агентства ядерної й промислової безпеки.

При цьому представник японської влади підкреслив, що витоки на "Фукусімі" поки ще не можна порівнювати з чорнобильськими. "За обсягом вивільнених радіоактивних матеріалів ми оцінюємо це приблизно в 10% того, що було в Чорнобилі", - пояснив він.

Як відомо, 11 березня в 130 км від північно-східного узбережжя японського острова Хонсю стався землетрус магнітудою 8,9, що викликало потужне цунамі.

Число жертв стихії досягло 13 тис. 219 осіб, повідомляє Національне поліцейське агентство. Зниклими безвісті значаться 14 274 людей. У списку потерпілих - 4742 осіб.

"Бі-Бі-Сі", "Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua