KYIV POST ОГОЛОСИЛИ СТРАЙК ЧЕРЕЗ ЦЕНЗУРУ. ПРИЧИНА - ІНТЕРВ'Ю МІНІСТРА

22 перегляди
П'ятниця, 15 квітня 2011, 14:43

Редакція газети Kyiv Post заявляє про початок страйку на знак протесту проти цензури з боку видавця.

Про це йдеться у заяві редакції, поширеній у п'ятницю.

"Kyiv Post протестує проти втручання в незалежну діяльність редакції. Таким втручанням ми вважаємо рішення видавця Мухаммада Захура звільнити головного редактора Браяна Боннера через відмову зняти з публікації інтерв'ю з Міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком", - йдеться в заяві.

"Редакція Kyiv Post починає страйк з вимогою відновити Боннера на посаді головного редактора. Ми продовжимо писати та редагувати наші статті, але жодної новини чи номера газети випускати не будемо", - сказано в повідомленні.

"Кожен власник газети має право визначати редакційну політику і вибирати головного редактора на власний розсуд, і, звичайно, кожну людину можна замінити", - зазначає редакція.

На думку журналістів, звільнення Боннера, який три роки працює на цій посаді, вщент знищує історію незалежної журналістики в газеті, яка була заснована на цьому принципі в 1995 році.

"Захур публічно говорив, що дотримуватиметься цієї традиції невтручання в те, що пишуть журналісти, коли купував газету майже два роки тому", - наголошує редакція.

 Видавець Мухаммад Захур (ліворуч)

"Починаючи з червня 2010 року, від представників Захура в компанії ISTIL Group, Боннеру надходила низка попереджень обережно ставитися до новин, про які пише Kyiv Post і зайняти позицію більшої підтримки стосовно президента Віктора Януковича та його адміністрації".

Представники ISTIL Group, включаючи Захура, багаторазово схвалювали висококласну роботу редакції Kyiv Post. Але вони говорили, що це потенційно загрожує іншим інвестиціям компанії в секторі нерухомості, ЗМІ та інших.

За словами журналістів, причиною звільнення Боннера є його відмова зняти з друку інтерв'ю з міністром сільського господарства Присяжнюком. "Вночі з 14 на 15 квітня, коли останній номер англомовної газети був надісланий до друку, Захур зателефонував Боннеру, щоб сказати, що газету буде закрито, якщо в ній буде надруковане це інтерв'ю, яке міністр дав 11 квітня", - йдеться в заяві.

Присяжнюк дав годинне інтерв'ю журналістам Kyiv Post 11 квітня, але, наскільки нам відомо, одразу ж передумав і попросив видавця Kyiv Post не дозволяти друкувати його в газеті.

"Захур попросив Боннера не друкувати статтю ні в інтернеті, ні в газеті. Все це відбувалося під час годинної телефонної розмови, яка завершилася о 1:30 ночі", - зазначають журналісти.

Після обмірковування цього прохання, Боннер відхилив його і приблизно о 2:50 попередив Захуара через СМС та електронною поштою, що не згоден брати участь у цензурі Kyiv Post. Він не отримав відповіді до ранку.

Значна частина інтерв'ю Присяжнюка, що стало причиною скандалу, було присвячене впливу депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка ("Юри Єнакіївського") на аграрний ринок України. Під час інтерв'ю Присяжнюк уникав відповіді на питання щодо зв'язку Іванющенка з компанією "Хліб Інвестбуд".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua