У Тимошенко готують підґрунтя для скасування "харківських угод"

Понеділок, 18 квітня 2011, 11:55

Фракція "БЮТ-Батьківщина" пропонує створити у парламенті тимчасову слідчу комісію з розслідування причин невиконання Росією своїх зобов’язань за "харківськими угодами".

Про це заявив у понеділок лідер фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко.

Він нагадав, що цими днями виповнюється рік з моменту підписання "харківських угод", "єдиним наслідком яких стало створення ТСК, яка перекладає провину за всі негаразди на попередній уряд".

"Порушено ще одну кримінальну справу, але все одно від цього легше і, як кажуть, солодше в роті нашим громадянам не стає", - сказав лідер фракції "БЮТ-Батьківщина".

За словами Кириленка, після ратифікації "харківських угод" лише Україна неухильно виконує свою частину зобов’язань за ними, натомість не отримуючи від Росії обіцяного здешевлення газу.

"Ми пропонуємо, в свою чергу, теж створити ТСК, щоб розібратися з цим (з причинами невиконання Росією своїх обіцянок). І ми будем пропонувати наслідком роботи цієї комісії скасувати ці угоди", - заявив він.

Як відомо, 21 квітня 2010 року президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведев підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського Флоту РФ у Криму з правом пролонгації цього терміну ще на 5 років.

В обмін на це, згідно з угодами, які підписали Янукович і Медведєв, Україна мала отримати знижку на газ у розмірі 100 доларів у разі, якщо ціна на газ буде більше 330 доларів за тисячу кубометрів, або знижку 30% від суми контракту, якщо ціна буде нижче 330 доларів.

27 квітня минулого року Верховна Рада України ратифікувала ці домовленості попри протистояння опозиції.



powered by lun.ua
Усі новини...