Експерти попереджають про повзучу русифікацію України

Середа, 20 квітня 2011, 16:02

Сучасний стан україно-російських відносин є підпорядкуванням інтересів України Росії.

Так вважає абсолютна більшість експертів, які взяли участь у опитуванні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, повідомляє прес-служба фонду.

Експерти вважають, що наразі відсутня послідовна стратегія у двосторонніх відносинах з Росією, відбувається співпраця лише в окремих секторах, яка не завжди є взаємовигідною.

Щодо оцінки стану україно-російських відносин за останній рік, думки експертів поділилися майже навпіл: одні вважають, що ці відносини поліпшилися, інші – що вони залишилися без змін.

Серед позитивних зрушень у двосторонніх відносинах більшість експертів відзначила поліпшення тональності та інтенсифікацію контактів на найвищому рівні.

До позитивних зрушень експерти також віднесли згоду Росії на демаркацію сухопутного кордону, пожвавлення економічних відносин та збільшення товарообігу між Україною та Росією.

Експерти відзначили тимчасове припинення інформаційної війни проти України в Росії та послаблення сепаратистських настроїв, особливо в Криму.

Водночас, на думку експертів, найбільшим негативом у результаті двосторонніх відносин є посилення російського впливу і тиску на гуманітарну політику України і як наслідок "повзуча русифікація України".

Як беззаперечний негатив було особливо зазначено укладення Харківських угод – пролонгація перебування Чорноморського Флоту РФ у Севастополі.

Крім того, серед негативних моментів у двосторонніх відносинах експерти зазначають відверте бажання Росії "втягнути" Україну у Митний союз з Білоруссю і Казахстаном.

Спостерігається посилення політичного та економічного тиску з боку Росії на українську владу з метою блокування євроінтеграції України, спроби змінити задекларований курс на євроінтеграцію України, вважають експерти.

Як негатив експерти відзначили нерівноправність двосторонніх відносин та односторонні непропорційні поступки України.

Крім того, більшість експертів оцінює Харківські угоди як очевидний програш України з точки зору національних інтересів. Це пожертва стратегічними інтересами України задля фінансових вигод олігархів, вважають вони.

В опитуванні взяли участь 30 експертів, зокрема, Ірина Бекешкіна, Володимир Горбач, Вадим Карасьов, Ігор Коліушко, Олег Медведєв, Олег Рибачук та інші.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування