Експерти попереджають про повзучу русифікацію України

259 переглядів
25
Середа, 20 квітня 2011, 16:02

Сучасний стан україно-російських відносин є підпорядкуванням інтересів України Росії.

Так вважає абсолютна більшість експертів, які взяли участь у опитуванні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, повідомляє прес-служба фонду.

Експерти вважають, що наразі відсутня послідовна стратегія у двосторонніх відносинах з Росією, відбувається співпраця лише в окремих секторах, яка не завжди є взаємовигідною.

Щодо оцінки стану україно-російських відносин за останній рік, думки експертів поділилися майже навпіл: одні вважають, що ці відносини поліпшилися, інші – що вони залишилися без змін.

Серед позитивних зрушень у двосторонніх відносинах більшість експертів відзначила поліпшення тональності та інтенсифікацію контактів на найвищому рівні.

До позитивних зрушень експерти також віднесли згоду Росії на демаркацію сухопутного кордону, пожвавлення економічних відносин та збільшення товарообігу між Україною та Росією.

Експерти відзначили тимчасове припинення інформаційної війни проти України в Росії та послаблення сепаратистських настроїв, особливо в Криму.

Водночас, на думку експертів, найбільшим негативом у результаті двосторонніх відносин є посилення російського впливу і тиску на гуманітарну політику України і як наслідок "повзуча русифікація України".

Як беззаперечний негатив було особливо зазначено укладення Харківських угод – пролонгація перебування Чорноморського Флоту РФ у Севастополі.

Крім того, серед негативних моментів у двосторонніх відносинах експерти зазначають відверте бажання Росії "втягнути" Україну у Митний союз з Білоруссю і Казахстаном.

Спостерігається посилення політичного та економічного тиску з боку Росії на українську владу з метою блокування євроінтеграції України, спроби змінити задекларований курс на євроінтеграцію України, вважають експерти.

Як негатив експерти відзначили нерівноправність двосторонніх відносин та односторонні непропорційні поступки України.

Крім того, більшість експертів оцінює Харківські угоди як очевидний програш України з точки зору національних інтересів. Це пожертва стратегічними інтересами України задля фінансових вигод олігархів, вважають вони.

В опитуванні взяли участь 30 експертів, зокрема, Ірина Бекешкіна, Володимир Горбач, Вадим Карасьов, Ігор Коліушко, Олег Медведєв, Олег Рибачук та інші.

Українська правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 82.207.114.---trudjaga..
А назвіть, будь ласка, хоча б один очевидний виграш України "з точки зору національних інтересів" за час правління Януковича і ПР... Та хоча б з будь-якої точки зору!
IP: 95.135.126.---starui..
аМЕРИКУ НЕ ОТКРЫЛИ. и так понятно-москва рулит.
IP: 195.189.196.---dgadavin..
starui _ 20.04.2011 16:13 аМЕРИКУ НЕ ОТКРЫЛИ. и так понятно-москва рулит. -------------- Да не рулить, а як завжди (всю свою історію) як не війнами то політичними інтригами розширює свою територію! Але Х.. їм в ДУ..У
IP: 82.207.114.---trudjaga..
starui: аМЕРИКУ НЕ ОТКРЫЛИ. и так понятно-москва рулит.
И судя по всему Янек поставил не на того водилу
IP: 194.44.98.---вояка УПА..
Надіюсь, колись задасть собі запитання донеччанин. А чим я - українець, відрізняюсь від росіянина. Я ж так як і він хочу, щоб нами керував цар, як і він (росіянин) розмовляю на язикє, як і він ностальгую за СРСР. Як і він всіх україномовних та тих хто відстоює українську історію вважаю бандерівцями. А Бандерівнці - це найбільше зло людства. То чому я - українець? Тод ідо нього дійде, але це буде донеччанин, народжений не у 20 столітті, а 21, незаангажований і вирощений у незалежній державі, у якій пригноблюють державну мову, і на якій донеччанин не вміє розмовляти. І йому буде соромно, за кордонои відповідати на запитанні: національність та якою мовою володієте. Відповідь українець - російською, буде соромити того донеччанина. Колись прийде цей час.
Усі коментарі