У Генпрокуратурі скаржаться на тиск Луценка і не збираються його відпускати

П'ятниця, 13 травня 2011, 13:17

Генпрокуратура розцінює голодування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка як тиск на слідство.

Про це з трибуни парламенту заявив заступник генпрокурора Анатолій Пришко.

"Оголошення голодування Луценком є нічим іншим, як ретельно продуманим тиском на органи прокуратури, суд, громадськість з метою уникнення кримінальної відповідальності та впливу на судочинство. У будь-якій демократичній правовій державі такі засоби є незаконними та неприйнятними", - сказав він.

Пришко додав, що у минулому році у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань оголошували голодування близько 100 ув’язнених.

"Жодного разу до осіб, які оголошували голодування, заходів для їх примусового годування не застосовувалося, будь-яких тяжких наслідків не наступило. У зв’язку з голодуванням запобіжний захід теж нікому не змінювався", - сказав він.

Пришко вкотре наголосив, що питання щодо обрання Луценку запобіжного заходу вирішено судом, "і він буде утримуватися під вартою до 26 травня".

"Після цього в установленому законом порядку буде вирішено питання щодо обрання йому цього або іншого запобіжного заходу. Це питання належить до виключної компетенції суду", - заявив він.

Говорячи про стан здоров’я Луценка, Пришко зазначив, що його оцінено як середньої тяжкості, що обумовлено перебігом голодування.

"При цьому функціонування його життєво важливих органів не порушено", - сказав він.

"Луценко добровільно обрав цей шлях. У нього є право вибору, який ми не маємо право порушувати. Є вибір вживати їжу, є вибір вживати суміш, є вибір відмовитися. Він, на жаль, обрав такий шлях, який створює загрозу його здоров’ю. ми робимо все, щоб його захистити", - додав Пришко.

Крім того, він наголосив, що захисникам Луценка і його дружині надана можливість у будь-який час його відвідувати і захищати його інтереси.

Українська правдаpowered by lun.ua