Росія вітає звинувачення Дем'янюка

П'ятниця, 13 травня 2011, 20:11

У Росії вітають рішення суду в Мюнхені, який виніс 12 травня обвинувальний вирок по справі нацистського злочинця Івана Джона Дем'янюка.

Про це заявили в Департаменті інформації і друку МЗС Росії.

Як відомо, Дем'янюк визнаний винним у співучасті у вбивстві 28 тисяч людей у ​​концтаборі Собібор у роки Другої світової війни.

"Для нашої країни, яка винесла на собі основний тягар боротьби з фашизмом і зазнала в ній найбільших людських жертв, цей вердикт має знаковий характер. Вчинені нацистами та їхніми посібниками злочини проти людяності не можуть мати терміну давності", - зазначили в МЗС Росії.
 
У відомстві заявили, що протягом усього судового процесу в Мюнхені російська сторона вчасно надавала необхідне сприяння німецькому правосуддю.

"Зокрема, німецьким судовим і слідчим органам оперативно надавалися копії архівних документів, процесуальних матеріалів, включаючи допити свідків, які мали стосунок до справи Дем'янюка", - повідомили дипломати.
 
"Вирок Мюнхенського суду - це також відповідь тим силам, які прагнуть фальсифікувати і переписати історію, потурають спробам реабілітації і героїзації нацистів та їхніх прибічників. Він підтверджує: рішення, прийняті 65 років тому в ході Нюрнберзького процесу - остаточні і оскарженню не підлягають", - зазначили в МЗС.

Українська правдаpowered by lun.ua