Шахрай вдавав із себе людину з Адміністрації президента

24 перегляди
Вівторок, 24 травня 2011, 12:11

Мешканець села Петрилів, що на Івано-Франківщині, вчиняв шахрайства і крадіжки, називаючи себе високопосадовцем з Адміністрації президента.

Івано-Франківський міськсуд засудив цього 53-річного чоловіка на 1 рік 6 місяців за вчинення шахрайства, присвоєння владних повноважень, використання підроблених документів та крадіжки, повідомляє сайт УМВС області.

Мешканець села Петрилів Тлумацького району Івано-Фрнківської області вчиняв злочини не тільки на території Івано-Франківщини, але й у сусідніх областях - Львівській та Чернівецькій.

"Мандруючи Західною Україною, селянин одягався в імпозантний костюм і, називаючись високопосадовцем з Адміністрації президента або представником благодійного фонду, обіцяв довірливим галичанам влаштувати їх на високооплачувані чиновницькі посади. Вони ж йому віддячували гостинцями й дарунками, оплачували його харчування та проживання в готелях і санаторіях", - сказано в повідомленні.

При цьому шахрай достеменно володів інформацією про місцевих посадовців різних рангів.

Ошуканим він обіцяв влаштувати їх на високі посади в обласних адміністраціях та на високооплачувані роботи.

Часом шахрай не обмежувався подарунками, а сам викрадав гроші та цінні речі. Так, із помешкання одного з високопосадовців у Львівській області, який приймав самозванця в себе вдома, той вкрав 500 доларів та золотий хрестик.

Перша крадіжка, яку він вчинив за схожих обставин, сталася в серпні 2007 року у Моршині. Загалом, самозванець своїми діями завдав збитків громадянам та посадовим особам на суму 37 700 гривень.

Обіцяючи одному з жителів Верховинського району Івано-Франківщини влаштувати його на престижну роботу, шахрай отримав від ошуканого пакети з продуктами, якими він нібито мав "накрити стіл" для високопосадовців у президентській резиденції в Гуті.

Однак один з обдурених звернувся до міліції – і в серпні 2010 року афериста затримали.

При цьому працівникам міліції самозванець демонстрував підробленого посвідчення співробітника служби зовнішньої розвідки Служби безпеки України, що стало ще одним пунктом пред'явленого шахраю обвинувачення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua