Янукович сказав голові "Газпрому", що газова угода – "некоректна"

Вівторок, 24 травня 2011, 16:57

Президент Віктор Янукович зустрівся з головою правління російського ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером та міністром із питань палива та енергетики України Юрієм Бойком.

Про це повідомляє прес-служба президента.

"Треба знаходити паритетні рішення і на їх основі будувати наші взаємини", - сказав Янукович.

За його словами, він мав розмову з президентом Росії Дмитром Медведєвим – у результаті з’явилася пропозиція провести зустріч із керівником "Газпрому" та обговорити актуальні питання нашої співпраці.

Янукович відзначив, що високо цінує демонстроване керівництвом "Газпрому" розуміння ситуації, в якій перебуває Україна. Так само українська сторона розуміє проблеми Росії, додав він. 

Президент наголосив, що підписана в 2009 році газова угода "є некоректною по відношенню до України".

"Звичайно, викликає питання і базова ціна, і сама формула.  Та формула, яка застосовується в Європі, для України абсолютно не підходить", - заявив Янукович.

На його переконання, ціна на газ для нашої держави, порівняно з країнами Європи, має бути значно нижчою – враховуючи зокрема меншу відстань між Україною та Росією й підписані торік харківські угоди.        

"Я б хотів, щоб ми з вами сьогодні як старі партнери обговорили цю тему", - сказав Янукович.

Зі свого боку, голова правління "Газпрому" відзначив актуальність даної зустрічі – адже нині вже зрозумілою є поточна динаміка газового ринку в Європі, країнах СНД, самій Росії. 

"Сьогодні я готовий з вами обговорити ті тенденції, які складаються на ринку, фактори, що впливають на нього, а також всі питання нашого перспективного співробітництва в газовій сфері", - сказав Міллер.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: