Депутат пояснив німцям, чому наша міліція покриває наркобізнес

11 переглядів
П'ятниця, 27 травня 2011, 09:02

За всі роки незалежності в Україні ніхто серйозно не займався боротьбою із наркобізнесом, бо не було ані політичної волі, ані відповідного державного фінансування.

Так вважає народний депутат від Партії регіонів, генерал-лейтенант міліції Володимир Малишев, який взяв участь в українсько-німецькій конференції з протидії наркозлочинності у Донецьку, повідомляє "Німецька хвиля".

За словами Малишева, ситуація в українському суспільстві й сьогодні часто спонукає правоохоронців або митницю не виявляти, а швидше покривати наркобізнес.

Більше того, у самому наркобізнесі сьогодні можна зустріти і колишніх міліціонерів, і колишніх прокурорів, стверджує нардеп.

Малишев зазначив, що існують далеко не поодинокі випадки, коли міліція перебуває на утриманні наркобізнесу.

Депутат пояснив таку ситуацію вкрай низьким соціально-економічним станом українських правоохоронців. За його словами, на сьогодні міліція фінансується з бюджету на 40% від потреби.

Для порівняння: в Німеччини, досвід роботи правоохоронних органів якої переймають нині в Донецьку, заробітна плата поліцейського в десятки разів вища, ніж у його українського колеги.

"Поліцейський у Баварії соціально захищений, і йому нема сенсу ризикувати своїм соціальним статусом. Тому і випадки корупційної діяльності  правоохоронців у Німеччині – швидше рідкісний виняток", - сказав "Deutsche Welle" міністерський радник міністерства юстиції Баварії Гельмут Палдер, який взяв участь у донецькому форумі.

Палдер повідомив, що проблемою наркоманії Німеччина почала перейматися ще 40 років тому. І серед факторів, які призвели до певних успіхів у боротьбі з наркоманією й наркозлочинністю, були, крім державного фінансування, ще й просвітницька робота й ефективна діяльність законодавчої та судової системи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua