Ми не нав'язуємо Митний союз - посол

П'ятниця, 10 червня 2011, 19:00

Росія не наполягає на вступі України до Митного союзу, однак хотіла б ясності в позиції України в цьому питанні.

Про це заявив посол Росії в Україні Михайло Зурабов, відповідаючи на питання журналістів у п'ятницю.

"Повірте мені, Росія не наполягає на жодному з варіантів відповіді. Росія хоче в цьому питанні мати ясність", - зазначив він.

Зурабов підкреслив, що участь України у Митному союзі передбачає створення єдиного ринку і відсутності обмежень з доступу товарів.

Посол зазначив, що якщо Україна не має наміру брати участь у Митному союзі з Росією, Білоруссю і Казахстаном, це буде означати, що Україна має намір будувати такий єдиний ринок спільно з Європою.

За його словами, як тільки Росія отримає ясність у цьому питанні, в такому разі, у Росії з'являється можливість провести модернізацію свого технічного комплексу з опорою на інші сили й держави.

При цьому Зурабов зазначив, що "Росія буде витрачати, як і Китай, величезні гроші на технологічну і структурну модернізацію".

"Це буде обчислюватися десятками і сотнями мільярдами доларів щорічно", - зазначив посол.

"Тут немає заклику до того, щоб Україну, осмисливши всі "за" і "проти", які є в кожному з варіантів, затягують з ухваленням рішення. У нас немає бажання це рішення нав'язувати. Ми хочемо всього лише ясності", - заявив він.

"Ми хочемо, щоб це рішення було прийнято в доступному для огляду майбутньому, тому що залежно від цього, буде формуватися національна програма розвитку", - підкреслив Зурабов.

Інтерфакс-Україна

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.