Політолог радить використати крейсер США в переговорах по газу

Понеділок, 13 червня 2011, 21:39

Політолог Віктор Небоженко радить Україні використати перебування американського крейсера в Чорному морі в газових переговорах з Росією.

Він порадив Росії "ставитися до України, як до серйозного геополітичного сусіди, а не лише як до майданчика з реалізації своїх інтересів", повідомляє "Німецька хвиля".

Обурення Москви з приводу заходу крейсера в Чорне море Небоженко вважає не так зовнішньополітичним демаршем, як сигналом для громадян самої Росії.

Він припустив, що московській дипломатії важливо продемонструвати співвітчизникам хоч якусь активність на тлі програшу "лівійського сценарію та розвитку процесу зі здачі сірійського сценарію".

Україна є державою, де російська дипломатія, "відступаючи по всіх фронтах, може дозволити собі висловлювати бодай показне обурення", зазначив політолог.

Водночас, "гостра і нервова" реакція Москви здивувала президента аналітичного центру "Відкрита політика" Ігоря Жданова.

Він нагадав, що Москва могла б мати в "Сі бриз" свій повноправний голос: "Росія відмовилася брати в цих навчання участь, хоча її запрошували до цього, коли започатковувався "Сі бриз". Тому тепер Україна і Сполучені Штати самостійно визначають кораблі, які беруть участь в цих навчаннях".

До того ж, на думку аналітика, тональність і зміст заяви російського МЗС виглядають "дещо перебільшеними" як на короткочасний візит американського військового корабля.

Як повідомлялося, у неділю МЗС Росії висловив стурбованість заходом в Чорне море американського протиракетного крейсера "Монтерей" для участі в українсько-американських навчаннях "Сі Бриз - 2011".

У відомстві запитували, чому був обраний корабель саме з таким варіантом озброєння та висловили думку, що НАТО під прикриттям розмов про співробітництво в області ПРО в Європі формує протиракетну конфігурацію.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua