СБУ допитає 16 людей у "справі істориків"

Вівторок, 14 червня 2011, 15:59

Служба безпеки України допитає 16 працівників Національного музею "Тюрма на Лонцького" за роботу з історичними документами.

Усіх працівників музею викликає на допит слідчий відділ управління СБУ у Львівській області, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Вони усі проходять у якості "свідків" у кримінальній справі, відкритій СБУ за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

"Всі електронні копії документів, незаконно вилучені в мене та в музеї, - історичні, жодної держтаємниці там немає", - сказав директор музею "Тюрма на Лонцького", історик Руслан Забілий.

"СБУ досі намагається кваліфікувати історичні матеріали як таємні, хоча не має на це підстав - закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини і громадянина та незаконні дії органів державної влади та їх посадових осіб", - додав історик Володимир В'ятрович.

Незважаючи на це, за словами істориків, усі, хто бачив, працював з історичними документами, зокрема експонованими в Музеї - від прибиральниці до науковців та екскурсоводів - змушені з'являтися на допити в СБУ.

Як відомо, у вересні минулого року СБУ затримала директора музею Руслана Забілого, конфіскувавши у нього комп'ютер та зовнішні диски.

СБУ заявила про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

Після цього СБУ провела обшук у кабінетах істориків музею "Тюрма на Лонцького" у Львові й вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів.

Вилучено також відеосвідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009-2010 років. Досі нічого не повернуто.

Історична правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.