Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Чопська митниця перейшла на електронне декларування товарів

Понеділок, 20 червня 2011, 09:48

Чопська митниця, що на Закарпатті, переходить на електронне декларування товарів, що переміщуються через кордон.

Очікується, що цей європейський досвід дозволить зекономити час проходження митного контролю й унеможливить корупцію, передає "Німецька хвиля".

За наказом Держмитслужби України електронне декларування на Чопській митниці впроваджували в декілька етапів. Наразі почали формувати реєстр підприємств, які зголосилися перейти зі звичних на електронні декларації.

За словами начальника Чопської митниці Олександра Похилька, це дозволить у декілька разів скоротити час проходження митного контролю. Адже перевізникам більше не доведеться надавати паперові документи на перевірку митникам та іншим суміжним службам. Інформацію про товар, що переміщується через кордон, підприємства-імпортери надсилатимуть на електронну адресу митниці.

Крім того, таке електронне декларування, за словами Похилька, допоможе поламати можливі корупційні та контрабандні схеми, оскільки людський фактор зведуть до мінімуму.

На митниці сподіваються, що впровадження процедури електронного декларування покращить імідж України як транзитної держави і посприяє збільшенню товарообігу.

Перші електронні декларації кількох підприємств успішно пройшли випробування і офіційно впроваджені минулого тижня.

На затвердження електронних підписів чекає ще низка інвесторів.

Митники зауважують, що фальсифікацій не бояться. Адже за наказом Держмитслужби підприємства, що погодились на електронне декларування, підписуватимуть спеціальні угоди, за якими посадові особи митних органів отримають безперешкодне право доступу до їх фінансових та банківських документів з метою аудиту.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: