Через три роки в Україні з'являться платні дороги?

Вівторок, 21 червня 2011, 12:32

В Україні через три-чотири роки можуть з'явитися платні дороги.

Про це в інтерв'ю Фокусу заявив заступник глави Державної служби автомобільних доріг України Євген Прусенко.

За його словами, якісні дороги в Україні не обов'язково повинні бути платними. Але якщо держава не має можливості дати населенню якісні дороги, можна зробити це за допомогою приватного капіталу. Тоді дороги почнуть працювати на економіку, а не навпаки.

На питання, коли в Україні можуть з'явитися платні дороги, Прусенко сказав: "Думаю, роки через три-чотири. Можливо раніше, але окремими ділянками. Коштувати це буде в районі 30 копійок за кілометр на сьогоднішній стадії, тобто 3 євроценти для легкового автомобіля".

"Може бути інша система оплати. Наприклад, у Німеччині беруть з вантажівок 0,29 євро за кілометр, тобто 3 гривні за кілометр проїзду по автобану. Тільки виїхав на автобан, через GPS усе фіксується, і відразу йде рахунок", - заявив він.

"Усе треба зважити. По-перше, повинні бути такі напрямки, по яких їздять люди, що готові платити і будуть платити. Це Київ – Крим, Москва – Крим, Київ – західний кордон", - відзначив Прусенко.

"Головне, що її (платну дорогу) зараз уже можна побудувати, а не тоді, коли через 5-7 років буде можливість узяти кредит, потім будувати і за весь цей час не мати грошей. Вона починає працювати на економіку країни вже через 3 роки, економіка одержує віддачу", - додав він.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.