Генпрокуратура не хоче, щоб туристи їздили в Чорнобиль

Четвер, 23 червня 2011, 18:28

Туристичні поїздки до Чорнобильської зони відчуження призупинено в зв’язку з протестом Генпрокуратури.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій, коментуючи інформацію про заборону турпоїздок до Чорнобилю.

"На сьогоднішній день поїздки, які здійснювалися з ознайомчою метою через туристичних операторів до зони відчуження, призупинені", - сказано в заяві МНС.

"Це пов’язано з тим, що Генпрокуратура подала протест на наказ МНС, яким було затверджено порядок відвідування зони відчуження", - зазначили в прес-службі.

Цей порядок визначав правила відвідування Чорнобильської зони, маршрути, за якими пересувалися відвідувачі, що їхали з ознайомчою метою, час перебування у зоні, зовнішній вигляд тощо.

"МНС вважає свій наказ законним. Оскільки він був зареєстрованим у Міністерстві юстиції та був погоджений низкою зацікавлених органів влади. А саме: СБУ, Мінохоронздоров’я, Державною інспекцією з ядерного регулювання, МЗС", - сказано в повідомленні.

"Остаточне рішення у цій справі ухвалить суд. Його рішення і буде обов’язковим до виконання для сторін суперечки", - заявили в міністерстві.

В МНС зазначили, що технічні візити до зони продовжуються: журналісти, науковці та інші мають право їздити для здійснення своєї професійної діяльності.

"В Чорнобильській зоні радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують нормативних значень", - уточнили в міністерстві.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.