В Європі послухали про погіршення стану жінок в Україні

6 переглядів
Четвер, 23 червня 2011, 20:58

Комітет з питань рівних можливостей Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) провів слухання про становище жінок в Україні.

Про це повідомила у Страсбурзі депутат від "БЮТ-Батьківщина" Олена Бондаренко, передає УНІАН.

Вона зазначила, що від української сторони, крім неї, у слуханнях взяли участь глава української делегації в ПАРЄ Іван Попеску та керівник міжнародної правозахисної організації "Ла Страда - Україна" Катерина Левченко.

Вона зазначила, що ситуація жінок в Україні не найкраща: середня заробітна плата становить 70% від зарплати чоловіків, зайнятість серед жінок ледве перевищує 50%, а серед трудових мігрантів за кордонами України (за різними оцінками, від 3 до 7 млн.) жінки становлять 70%.

Український депутат зазначила, що хоча становище жінок в Україні і не можна назвати найгіршим в світі, однак найбільше викликає занепокоєння погіршення ситуації жінок протягом останнього року.

"Головне в тому, що протягом останнього року Україна в питанні забезпечення рівних можливостей опинилася так далеко, як не перебувала на цих рубежах ще ніколи до цього", - сказала Бондаренко.

Депутат зазначила, що окреме занепокоєння викликає той факт, що після оприлюднення указу президента про оптимізацію центральних органів влади у грудні минулого року було ліквідовано Міністерство з питань сім’ї, молоді та спорту, яке було профільним в питаннях гендерної політики, боротьби з торгівлею людьми та з домашнім насильством.

При цьому ряд програм, серед яких програми протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав чоловіків та жінок, а також підтримки сім’ї, розраховані до 2015 року, так і не були передані іншим міністерствам чи відомствам.

"В уряді немає жодної жінки на керівних посадах. Україна зараз на 110 місці серед 188 країн за представленістю жінок в органах влади”, - підкреслила Бондаренко.

Вона зазначила, що слухання мали інформативний характер. Однак при цьому Бондаренко запропонувала внести до переліку питань моніторингу щодо виконання Україною обов’язків і зобов’язань перед Радою Європи питання дотримання та забезпечення рівних можливостей жінок та чоловіків.

Вона зазначила, що остаточне рішення з цього питання прийматиме Моніторинговий комітет ПАРЄ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua