Україна збирається визнати нову країну в Африці

Вівторок, 12 липня 2011, 13:54

Україна вітає проголошення незалежності Південного Судану 9 липня та розпочала процес визнання цієї країни.

Про це Українській правді повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

"Формально правом визнання незалежності інших держав наділений президент. Процедура наразі триває і буде свого часу завершена", - зазначив Волошин.

"Україна констатує факт оголошення незалежності і вітає, бажаючи розвитку країні", - додав він.

Перед цим на брифінгу Волошин зазначив, що "Україна розглядає проголошення незалежності 9 липня держави Південний Судан як логічний наслідок референдуму по самовизначенню цієї держави", повідомляють Українські новини.

Наразі Південний Судан визнали 53 країни, включаючи США, Бразилію, Китай, Росію, Індію, основні країни ЄС, а також сам Судан.

Незважаючи на офіційне визнання з боку Судану, у сторін залишається територіальна суперечка щодо району Аб'єй.

Новостворена країна, населена християнами, володіє значними запасами нафти, однак для її продажу прийде домовлятися з північними сусідами - мусульманським Суданом - територією яких проходить нафтопровід.

***

У той же час, Україна не визнаватиме незалежність Абхазії й Південної Осетії, оскільки розглядає Грузію як важливого партнера, повідомив Волошин.

"Україна залишається прихильником територіальної цілісності Грузії. Україна не визнає незалежності самопроголошених Абхазії й Південної Осетії, як і незалежності Косово. Ми розглядаємо Грузію як важливого партнера й друга на пострадянському просторі", - заявив він.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.