До Єханурова ще в 2000 приходили за боргами Тимошенко

Четвер, 14 липня 2011, 16:34

Екс-прем'єра Юрія Єханурова просили ще 2000 році, щоб Україна взяла на себе борг ЄЕСУ.

Про це він розповів в інтерв’ю "Українській правді".

"Коли я був першим віце-прем'єром, Олійник приїздив до мене, наприкінці 2000 року, з проханням перевести борги ЄЕСУ на державний борг України. Він з'явився до приймальні прем’єр-міністра Ющенка і сказав, що йому повідомили, що вже є домовленості про прийняття боргу ЄЕСУ на державу", - розповів Єхануров.

"І він прийшов у приймальню Ющенка, звідки його направили до першого віце-прем'єра, тобто до мене. Я з ним переговорив, пригостив його чаєм і сказав, що Україна не може брати корпоративні борги на державний борг", - зазначив екс-віце-прем'єр уряду Ющенка.

За його словами, Олійник розповів, що тоді в Росії існувала складна фінансова ситуація. У 1996 році Газпром дав газ Міністерству оборони Росії і сказав: "Ви маєте його продати, і таким чином отримати кошти на утримання Міністерства оборони".

"Міноборони заключило договір з ЄЕСУ про продаж їм газу. Оскільки в той час були бартерні схеми, то ЄЕСУ почав бартером розраховуватися за газ. В результаті, як сказав Олійник, "нас, Міністерство оборони Росії, кинули", - розповів Єхануров.

"Йому пред’явили вимогу, щоб ці кошти повернули, інакше буде судове переслідування. І так сталося, що через місяць після цієї розмови Олійник був заарештований в Росії, приблизно в той же час в Києві було заарештовано Тимошенко. В результаті Олійник відсидів 2,5 роки", - зазначив він.

Щодо судового процесу над Тимошенко, де Єхануров має виступати свідком, то він сказав, "це вже не питання політики, це питання правосуддя".

"Коли проти посадовця висунуте формальне обвинувачення - лише суд має розставити крапки на "і", - сказав він.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.