Євробанк дасть грошей на трубу за однієї умови

Вівторок, 19 липня 2011, 18:57

Без реформування "Нафтогазу" Європейський банк реконструкції та розвитку не дасть Україні грошей на модернізацію газотранспортної системи.

Про це заявив провідний радник ЄБРР в Україні Антон Усов, повідомляє ZN.UA.

Однією з умов надання банком кредиту на модернізацію ГТС є виконання меморандуму про реформування "Нафтогазу", підписаного в Брюсселі в 2009 році.

Усов нагадав, що 1 серпня 2009 року Єврокомісія і міжнародні фінансові інститути підписали спільну заяву, в якій висловлено готовність надати Україні фінансування на суму 1,7 мільярда доларів на закупівлі газу і забезпечення реформ в енергетичній сфері.

Україна, в свою чергу, взяла на себе зобов'язання щодо посилення прозорості енергоринку, розвитку конкуренції, а також щодо застосування європейського законодавства в цьому секторі.

Зокрема, в рамках цих вимог, "Нафтогаз" повинен бути розділений на кілька частин: компанії з постачання газу населенню, з видобутку газу і транзиту газу.

Таким чином, без виконання зазначених у меморандумі вимог Україна не зможе отримати фінансування на модернізацію своєї ГТС.

Усов також зазначив, що остаточне рішення про виділення Україні коштів на модернізацію газотранспортної системи буде прийматися за результатами звіту компанії Mott MacDonald, який повинен бути представлений вже у вересні 2011 року.

Як повідомлялося, у вівторок, 19 липня, українська сторона підписала з ЄБРР та Європейським інвестиційним банком документи про наміри щодо надання фінансування на модернізацію української ГТС.

Згідно з документами, кошти в сумі 154 мільйонів доларів від кожного банку планується виділити вже в поточному році - за умови виконання згаданих вимог.

Україна вже почала перший етап реконструкції магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування