Розшифровки WikiLeaks: Німеччина блокувала членство України

Четвер, 21 липня 2011, 19:25

Україну не взяли в НАТО через побоювання Німеччини зіпсувати відносини з Росією.

Про це свідчать документи, опубліковані на сайті WikiLeaks, повідомляє Kyiv Post.

Видання зазначає, що в 2008 році Україна як ніколи була близька до надання плану дій з підготовки до членства (ПДЧ) в НАТО.

На початку року Україна подала заявку про приєднання її до ПДЧ, яка дуже скоро дістала схвалення і підтримку США.

Розгляд заявки було заплановано під час проведення квітневого саміту НАТО в Бухаресті.

Разом з Україною на приєднання до ПДЧ розраховувала Грузія. Проти приєднання цих країн до ПДЧ - фактично заключного етапу на шляху до членства в НАТО - різко виступили Франція і Німеччина, побоюючись негативної реакції Росії.

Про поведінку Німеччини напередодні грудневого саміту НАТО в Брюсселі та її протидії щодо приєднання України до ПДЧ розповідається в опублікованій на сайтах WikiLeaks депеші уряду США від строго "засекреченого джерела" в НАТО.

Це ж джерело фігурує в ряді секретних документів під ім'ям Джефф Ратке, датованих 14 листопада 2008 року під назвою "Німеччина проти ПДЧ і додаткових військ для Афганістану".

Зокрема, в депашах наголошується, що вище керівництво Німеччини під час зустрічі з послом США при НАТО Куртом Волкером 10-11 листопада заявляло, що Німеччина проти надання Україні і Грузії плану дій з членства в НАТО на саміті міністрів закордонних справ країн-членів НАТО 2 - 3 грудня.

"Волкер попередив, що встановлення додаткових бар'єрів у процесі вступу до НАТО створить враження, що Альянс відступає від своїх Бухарестський угод і капітулює під тиском Росії", - наголошується в повідомленні.

"Під час окремої зустрічі з провідними представниками всіх основних парламентських партій, ніхто не підтримав ідею приєднання України та Грузії до ПДЧ Альянсу", - наголошується в документі.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.