Генпрокуратура звинувачує оточення Тимошенко в спекуляціях

П'ятниця, 29 липня 2011, 12:02

Генеральна прокуратура звинувачує оточення Юлії Тимошенко у спробі ввести в оману суспільство.

Зокрема Генпрокуратурі не сподобалась заява Сергія Власенка про те, що Європейський суд з прав людини у справі "Хусейн проти Азербайджану" прийняв рішення про незаконність обмеження захисту в строках ознайомлення із матеріалами справи та визнав це порушенням Європейської конвенції з прав людини.

"Власенко зазначив про аналогію справи екс-прем’єр-міністра Тимошенко, яку розглядає Печерський районний суд м. Києва із справою Хусейна, де, за його словами, захисту на ознайомлення із 6 тисячами аркушів справи надавалось, 2, 3 та 5 днів", - йдеться в заяві.

"При цьому, Власенко свідомо промовчав про те, що крім документів, у справі Хусейна містились ще 22 відеокасети, по 2,5 години записів кожна, до яких захист взагалі допущений не був. Що стосується справи Тимошенко, то всі матеріали слідства наявні у її захисту з травня проточного року", - наголосили у Генпрокуратурі.

У ГПУ наголошують, що з практики розгляду справ Європейським судом з прав людини вбачається, що розумними строками ознайомлення захисту із матеріалами справи вказаний суд вважає 2 тижні для 134 томів справи "Шепс проти Німеччини", 5 днів для справ "Гаважук проти України", 5 днів для справи "Кемпбелл і Фелл проти Сполученого Королівства", тощо.

"Отже зазначене свідчить лише про намагання Тимошенко та її оточення будь-яким шляхом спотворити суспільну думку щодо кримінальної справи за її обвинуваченням", - наголосили у ГПУ.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.