Клюєв вирішив зруйнувати офшорну схему "лісника президента"?

Понеділок, 15 серпня 2011, 12:59

Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв розпорядився упорядкувати механізм реалізації необробленої деревини, виключивши можливість її продажу не через аукціони.

Про це йдеться в розпорядженні віце-прем'єр-міністра, текст якого цитує ZN.UA.

Згідно з розпорядженням Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Держлісагенство, Мінпромполітики й Урядовий уповноважений з питань дерегуляції повинні створити механізм продажу необробленої деревини винятково на біржі шляхом проведення аукціонів (включаючи електронні торги).

Крім того вони зобов'язані розробити методику формування стартової ціни і забезпечити проведення аукціонів у першу чергу для вітчизняних виробників продукції з деревини.

Також, згідно з розпорядженням, Мінфін і митниця зобов'язані підсилити контроль за експортними операціями, даючи дозвіл на вивіз за кордон лісоматеріалів, придбаних винятково на аукціонах

Нагадаємо, що раніше було опубліковано журналістське розслідування, яке виявило, що майже третина всієї деревини українських лісгоспів проходить не через аукціони, а за посередництвом кіпрського офшора Eloderio Ltd.

"Особливу увагу представники офшорної компанії приділяють коштовним і рідким породам. Їхня закупівельна ціна в Україні в 15-20 разів менше тієї, за якою потім сировина продається в Європі. Скажена різниця осідає в кишенях цілої мережі посередників",- писала у своєму розслідуванні "Економічна правда".

Директор одного з державних лісгоспів повідомив тоді журналістам, що Державне агентство лісових ресурсів, яким керує Віктор Сівець, змушує заготівників продавати офшору дерево за заниженими цінами.

У 2009 році Віктор Сівець був заступником мера Києва Леоніда Черновецького і керував київським штабом кандидата Януковича.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.