Суд вдруге благословив російську мову на Луганщині

Вівторок, 2 серпня 2011, 16:08

Луганський окружний адміністративний суд визнав правомірним офіційне використання російської мови на території Луганщини.

У вівторок суд повторно відмовився задовольнити позов голови обласної організації Української народної партії Валентина Ткалича до Луганської обласної ради, повідомляє Радіо Свобода.

Приводом для позову стало рішення Луганської обласної ради від 27 травня 2011 року "Про реалізацію конституційних прав громадян на вільне використання російської мови і мов інших нацменшин".

У ньому облрада рекомендувала керівникам усіх установ використовувати російську мову разом з державною.

Ткалич вимагав припинити порушення його конституційних прав на отримання інформації державною мовою і визнати недійсним дозвіл облради на офіційне використання російської мови на території області.

Вимоги Валентина Ткалича Луганський окружний адміністративний суд визнав "необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають".

Луганська обласна організація УНП готує апеляцію Це друга відмова суду. Раніше, 17 червня Луганський окружний адміністративний суд уже відхиляв позов Ткалича до облради з вимогою визнати недійсним рішення щодо використання російської мови.

Слід також зазначити, що у 2006 році Луганська облрада вже робила спробу затвердити російську мову як "регіональну", проте рішення було оскаржене в суді. Тепер депутати ухвалили рішення з іншим юридичним формулюванням.powered by lun.ua