У Харкові порвали найбільший прапор України

45 переглядів
Субота, 20 серпня 2011, 16:11

Пiд час розгортання гiгантських державних прапорiв на площi Свободи в Харкові стався конфлiкт мiж прихильниками Партiї регiонiв i нацiонал-патрiотичних сил.

У рамках акції "Рідний прапор нас об'єднує" активісти УНП, ВО "Батьківщина" та інших націонал-патріотичних сил розгортали прапор України розміром 45х30 м, зшитий вдовою донецького шахтаря Марією Белятковою.

Їм перешкодили намети Партії регіонів, активісти якої проводили репетицію своєї акції з розгортання прапора, призначену на неділю, повідомляє Інтерфакс-Україна.

На прохання посунути намети, "регіонали" відповіли відмовою. У результаті виникла бійка, в результаті якої прапор, який розгортали націонал-патріоти, був порваний в двох місцях. Постраждалих серед учасників бійки немає.

 

Прапор України, зшитий Белятковою, до недавнього часу вважався найбільшим у світі прапором України. Але прапор, який мають намір розгорнути активісти Партії регіонів в неділю більший - його розміри 70х50 метрів.

Обидвi акцiї приуроченi до Дня Державного прапора України, який вiдзначається щорiчно 23 серпня.

 

Водночас харківське видання "Справжня варта" повідомляє, що найбiльший державний прапор привезли до Харкова за iнiцiатиивою УНП.

Як тiльки почали розгортати полотно, члени Партiї регiонiв з обох бокiв почали виставляти свої намети, не даючи простору для подальшого розгортання.

Зчинився галас i бiйка. Люди, якi розгортали прапор, намагалися переконати регiоналів у тому, що вони порушують закон i не поважають державнi символи, а тi, у свою чергу кинулися на них з металевими прутами (тобто частинами каркасу своїх наметiв).

 

Врештi-решт, намет таки вдалося посунути. Але пiсля цього регiонали почали рвати державний прапор.

Мiлiцiя на такi дiї жодним чином не реагувала. Встановити iмена та прiзвища осiб, якi ставили намети i рвали прапор, мiлiцiянти теж вiдмовились.

Водночас прес-служба громадянського руху "Спільна справа" повідомила, що під час проведення заходів до Дня державного прапора в Харкові члени Партії регіонів на чолі з депутатом міськради від Партії регіонів Максимом Мусєєвим напали на активістів руху, які розгортали великий державний прапор.

Нападникам вдалося порвати полотнище, при цьому кілька активістів "Спільної Справи" отримали легкі тілесні ушкодження.

Громадянський рух звернувся до Генпрокуратури з вимогою негайно порушити кримінальну справу проти Мусєєва за статтею 338 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальне покарання за наругу над державними символами.

Фото сайту "Справжня варта"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua