Заради візи до Швейцарії українців штовхають на злочин

Понеділок, 22 серпня 2011, 10:19

Посольство Швейцарії вимагає від українських прохачів візи оригінал документу, який людина може надати лише після звільнення з роботи.

Так, громадяни України, які хочуть отримати візу до Швейцарії, повинні додати до основного пакету документів оригінал трудової книжки, з копіями першої сторінки та сторінки з останнім записом.

Інформація про це розміщена на офіційному веб-сайті посольства Швейцарії в Україні.

Правозахисники обурюються, адже візових заявників посольство по суті штовхає на кримінал, повідомляє Німецька хвиля.

Так, громадська ініціатива "Європа без бар’єрів" обурена специфічними вимогами з боку посольства Швейцарії в Україні, адже трудова книжка, за українським законодавством, це документ суворої звітності.

Згідно з постановою Кабміну, трудова книжка зберігається на підприємстві і може видаватися на руки працівнику лише у випадку звільнення з роботи.

За порушення встановленого порядку зберігання і видачі трудових книжок посадові особи підприємства несуть дисциплінарну або іншу відповідальність.

Необхідність надати трудову книжку для оформлення візи спонукає заявників та кадрових відділів підприємств по суті йти на правопорушення.

"Візові процедури для українців стали ще більш обтяжливими, аніж минулого року", - заявила голова громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

Її організація написала до швейцарського посольства та міністерства закордонних справ цієї країни запити, аби ті роз’яснили, як українцям можна поїхати до Швейцарії, не порушуючи українського законодавства.

У свою чергу юрист міжнародної юридичної компанії Astapov Lawyers Олег Мальський наголошує, що посольства іноземних країн мають суверенний статус та можуть вимагати від візових заявників додаткових документів.

Втім, за його словами, посольства повинні поважати й місцеві закони.

Мальський наголошує, що сторони мають знайти "юридичний компроміс".

На його переконання, посольство мало б обмежитися копією трудової книжки, завіреної на підприємстві. Подібну практику запровадило у себе посольство Польщі.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.