У Могильова кажуть, що "Кобра"є у бійців завжди, і без дозволу

П'ятниця, 26 серпня 2011, 22:04

Спецзасобом індивідуального захисту "Кобра-1" оснащені всі працівники органів внутрішніх справ під час несення ними служби по охороні громадського порядку.

Про це повідомили в прес-службі УЗГ МВС України.

В міліції нагадали, що начальник Головного штабу відомства Анатолій Лазарев, відповідаючи на запитання журналістів про застосування засобів дратівливої дії, поінформував про те, що перед заступанням на службу по охороні громадського порядку особовому складу "…не роздавалися балончики з газом, шумові гранати і гранати дратівливої дії…".

"Маються на увазі спеціальні засоби використання яких передбачається при групових порушеннях громадського порядку – "Терен-6", "Терен-7Е", - уточнили в прес-службі.

Крім того, в главку заявили, що "в ході прес-конференції не заперечувалося, що працівники міліції були екіпіровані засобами індивідуального захисту та активної оборони, до яких відноситься, зокрема, й спецзасіб "Кобра-1", який і було застосовано працівником міліції.

"Під час прес-конференції було наголошено: "Ми перевіряємо факт, не кажемо, що цього не було. Проводиться службова перевірка", - запевнили у МВС.

У міліція уточнили, що "працівник спецпідрозділу "Беркут" ГУМВС України в Київській області в обстановці, що склалася, …самостійно прийняв рішення про застосування засобу індивідуального захисту "Кобра-1", яким оснащені всі працівники органів внутрішніх справ під час несення ними служби по охороні громадського порядку.

Як відомо, опозиція в середу провела мітинг в парку Шевченка в Києві. Опозиція заявила про факт застосування сльозогінного газу.

В четвер начальник Головного штабу МВС України Анатолій Лазарєв, відповідаючи на питання, чи застосовував "Беркут" сльозогінний газ проти демонстрантів, заявив:

"Це може бути якийсь засіб особистої гігієни, може, це якісь інші пристрої розпилювання, які продаються в магазині парфумерії чи господарському магазині".

"Але те, що це не газ дратівливої дії - це однозначно", - запевнив він.

Однак на відео- і фотоматеріалах видно, як міліціонер з кордону правоохоронців розпорошив газ на демонстрантів.

В п`ятницю ввечері МВС повідомило, що співробітник спецпідрозділу "Беркут" законно застосував спецзасіб - балончик з аерозолем - під час зіткнень з опозицією 24 серпня.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.