У Грищенка здивовані інтерпретаціями посла Франції

Понеділок, 29 серпня 2011, 19:08

У Міністерстві закордонних справ заявляють, що непричетні до чуток щодо відкликання посла Франції Жака Фора в зв'язку з його підтримкою екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"У МЗС України здивовані такою інтерпретацією цієї ситуації. Нагадаємо, що ми неодноразово публічно заявляли, що нам невідомо те, якими мотивами керувався президент Франції, приймаючи рішення про ротацію посла в Україні", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

За його словами, в українському зовнішньополітичному відомстві високо цінують той внесок, який Фор зробив у розвиток відносин між країнами.

"Всі роки роботи в Києві він був справжнім другом України і українського народу. І ми дуже розраховуємо, що його наступник так само активно сприятиме зміцненню партнерства між Києвом і Парижем", - цитує Волошина "Інтерфакс-Україна".

Як відомо, раніше Фор заявив, що чутки про його відкликання з Києва були створені в стінах українського МЗС.

На початку серпня з'явилася інформація, що Фора відкликали з посади посла Франції в Україні, і серед можливих причин в дипломатичних колах назвали невдоволення офіційного Парижа тим, що посол недавно дозволив собі публічні оцінки судового процесу над Тимошенко.

Пізніше в МЗС України підтвердив факт ротації Францією свого посла в Україну, але про причини цього зовнішньополітичне відомство не повідомило.

У свою чергу МЗС Франції спростував інформацію про відкликання свого посла в Україні Фора, а в посольстві повідомили, що французький дипломат завершує свою трирічну місію і в зв'язку з цим відбувається ротація.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.